עיצוב אתרים נגישים

מהו עיצוב אתרים נגישים?

עיצוב אתרים בגלור דיזיין מבוסס על המאמץ להפוך את האתר לנגיש למגוון רחב ככל האפשר של קהלים. כל גולש שלא יכול להיחשף למידע שבאתר שלך הוא לקוח פוטנציאלי אבוד.

נקודה למחשבה - כ-16% מקרב הגולשים לוקים במגבלה פיסית או טכנולוגית זו או אחרת.
גולשים אלו לא יכולים לגלוש באתרים שאינם עומדים בתקן הנגישות WCAG.

את/ה מוכן/ה לוותר עליהם?

שלא כמו עיצוב אתרים בחו"ל, עיצוב האתרים בארץ עדיין לא לוקח בחשבון את המלצות הנגישות של WCAG (כללים המבטיחים את היותו של האתר נגיש באופן אופטימלי).

זה המקום שלך לרכוש על אתרים אלו יתרון.

בניית אתר נגיש היא בניית אתר זמין יותר, וקל יותר לניווט ולהתמצאות, גם לגולשים ללא מוגבלות. אתר נגיש מצריך פחות מאמץ בהבנתו, קל יותר לעיכול ולא פחות חשוב – צובר נקודות בגוגל ובמנועי החיפוש האחרים, המעוניינים לקדם אתרים נגישים ותקניים, כדי לספק לגולשים שלהם אתרים זמינים ואיכותיים יותר.
כשגולשים מוגבלים מגיעים לאתר שאינו עונה על דרישות תקן הנגישות הם נתקלים באתר משובש, שקשה או בלתי אפשרי לנווט בו ולהבין את תוכנו. גם גולשים "רגילים", ללא מוגבלויות פיסיות, עשויים לחוות תיסכול וחוסר התמצאות בהגיעם לאתרים המעוצבים בפזיזות, שלא נבנו מתוך מחשבה גם על משתמשים איטיים או מיושנים.

בגלור דיזיין, אנו מודעים לכך שבמלאכת עיצוב האתרים יש להתחשב גם באוכלוסיות מוגבלות הסובלות ממגוון רחב של ליקויים ומגבלות, המונעות מהם להיחשף לאינפורמציה שבאתר.

מגבלות פיסיות יכולות להיות: עוורון ועוורון צבעים, פגיעות מוטוריות, ליקויי למידה ושפה ושליטה מוגבלת בשפה ובטכנולוגיה.

מגבלות טכנולוגיות נפוצות יותר ממגבלות פיסיות, ויכולות להיות: שימוש לקוי בטכנולוגיה קיימת (לדוגמא: שימוש מהוסס בעכבר אצל גולשים מבוגרים), שימוש בטכנולוגיה מוגבלת (לדוגמא: משתמשים שהאנטי וירוס שלהם חוסם אפשרויות בסיסיות בדפדפן, שלא התקינו תוספים בסיסיים וכו') או שימוש בטכנולוגיה מיושנת (לדוגמא: משתמשים שלא שידרגו את הדפדפן מספר שנים).

בגלור דיזיין נשמח לבנות אתר העונה על דרישות תקן הנגישות WCAG ללקוחות המעוניינים בכך. הדבר נכון עבור בניית אתרים ב-html ואפילו עבור בניית אתרים בפלאש. עיצוב האתר משחק תפקיד קריטי בנגישות, אך לא פחות מכך חשוב הקוד העומד מאחוריו. אנחנו מטפלים בשניהם לפי כללי הסטנדרט העולמי.


עוד על בניית אתרים נגישים ברשת:
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר , ולשמוע איך נוכל לעזור לך לבנות אתר בצורה שתגדיל את החשיפה שלך ללקוחות מוגבלים.

עיצוב אתרעיצוב אתרים