יתרונות השימוש ב-CSS 2.0 לבניית אתר פלאש או-html. פברואר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים ב-CSS 2.0 - עדכון חסכוני

בבניית אתרי פלאש ו-Html ההפרדה בין תוכן לסגנון הופכת את מלאכת עדכון האתר לקלה וזולה יותר. בעבר הוראות הסגנון היו משולבות בקוד ובתוכן עצמם. כדי להוסיף או לשנות תוכן היה על בונה העמוד להכנס לגוף הקוד עצמו כדי לבצע שינויים צורניים. פרט לכך שקשה יותר למצוא את ההוראות הרלוונטיות ולהפריד בינן לבין גוף הקוד, הדבר גם פותח דלת לטעויות בגוף הקוד עצמו ולנפילה של העמוד.

שימוש ב- CSS 2.0 לא מצריך כלל כניסה לגוף הקוד כדי לבצע שינויים צורניים. הוראות הסגנון מרוכזות בקובץ נפרד, ולכן קל יותר למצוא את ההוראה הרלוונטית ולשנות אותה, ואין סכנה בשינוי לא מכוון של קוד המקור עצמו. צורה זו של עבודה מייעלת את תהליך העדכון, מוזילה עלויות ומנגישה את ביצוע השינויים גם לבוני אתרים לא מיומנים.

במקרה ובעל האתר מעוניין בשינוי גורף (כמו שינוי צבעוניות למשל) ניתן לבצע את השינוי על ידי החלפת שורת קוד אחת בלבד הממקומת בעמוד היחיד המכיל את כל הוראות הסגנון של האתר. אין צורך לעבור על כל העמודים שבאתר ולחפש בכולם את כל המופעים של האלמנט שיש לשנות, והדבר נכון לגבי בניית אתרי פלאש כמו אתרי Html. שיטה זו של מירכוז הקוד חוסכת שעות רבות של חיפוש פרטני בעשרות ומאות עמודי קוד צפופים.

ישנם מקרים בהם בעל האתר מעוניין בשינוי מהותי של העימוד. גם במקרים אלו הטיפול בדרישה באמצעות CSS 2.0 קל לעין שיעור. כשהאתר בנוי בטבלאות, לעיתים יש צורך לכתוב את כל הקוד מחדש (בעיקר במקרים בהם הדרישה היא להוסיף אלמנט גדול, או טור שלם של תוכן) הסיבה היא שטבלאות תלויות אחת בשנייה, ושינוי באחת יגרור בהכרח שינוי בכל הטבלאות המכילות אותה, והנמצאות לידה. לעומת זאת, השימוש ב- CSS 2.0 מאפשר מיקומים אבסולוטיים ובכך מאפשר "לרכב" על הקוד הקיים ופשוט להוסיף את האלמנט הנדרש מבלי לגעת בקוד הישן.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לספק גם לך עיצוב אתרים על טהרת ה-css 2.0 התקני, עם כל היתרונות הנובעים מכך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים