בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

בניית אתר דרופל ואיכות המודולים

בפוסט הקודם ראינו כי בניית אתר דרופל – הקמת אתרים דינמיים - מצטיינת, בין השאר, באיכות מודולים האפשריים. איכות המודולים נאמדת במספר פרמטרים, כשהעיקריים שביניהם הם איכות הקוד, רמת הכיול האפשרית ואיכות התמיכה המוגשת למשתמשים במודול.

מעבר לעליונות שמפגינה דרופל ברמת הקוד של המודולים (בה עסקנו בפוסט הקודם), ניכרת עליונות חד משמעית גם בשני הפרמטרים האחרים. בכך משרתת בניית אתרים דרופל קוד פתוח כזרז להתפתחות הרשת.

בניית אתר דרופל מציעה רמת כיול חסרת תקדים למודולים של המערכת. בעוד שבמערכות ניהול תוכן קוד פתוח אחרות, כמו וורדפרס וג'ומלה, רמת הכיול האפשרית נמוכה ביותר, הרי בבניית אתרים דרופל אנו זוכים לרמה חסרת תקדים. זוהי, הלכה למעשה, בניית אתרים שלא סר חינם. רמת הכיול של המודול מתבטאת במספר האופנים בהם ניתן להתאים כל מודול לצרכים הספציפיים של כל אתר. לדוגמא: אם נסתכל על המודול הבסיסי ביותר של כל מערכת – מודול העלאת התוכן.

מודול זה מאפשר לבעל האתר לפתוח עמוד חדש, להזין לתוכו תכנים (טקסטים ותמונות) ולשייך אותו לפרק כלשהו באתר. זהו מודול בסיסי, עליו נשענת כל מלאכת הקמת אתרים באשר היא. מיותר לציין כי מודול קיים, בוורסיות שונות, בכל מערכות ניהול התוכן. עם זאת, ההבדל בין היישומים השונים, ככל שהם מתבטאים ברמת הכיול האפשרית, הוא הבדל קיצוני.

בעוד שבמערכות ניהול התוכן הפופולריות ג'ומלה וורדפרס, ניתן להשתמש במספר מוגבל וקבוע של שדות בכל עמוד (שדה הכותרת+ שדה התוכן וזהו – ממש עיצוב אתרים שגוי), הרי שבדרופל כל משתמש יכול לפתוח כמה שדות שהוא רוצה. לדוגמא: אם ברצונך ליצור תבנית תוכן, שכוללת שדה כותרת משנה, ו/או שדה מספר מוצר, ו/או שדה תמונת אצבע וכדומה, כל מה שעליך לעשות בדרופל הוא להוסיף את השדות הללו באופן חד פעמי וגורף עבור כל העמודים בבת אחת.

בג'ומלה וורדפס, הצורך להתאים את שדות התוכן של העמודים לצרכים הספציפיים של המשתמש יאלץ אותך להכנס לקוד המקור של המערכת, ולשנות אותו.

בדרופל, אין צורך בידע בכתיבת קוד, או בהבנה במנה הפנימי של הקבצים והפונקציות של המערכת.
כחלק מהשליטה שמקנה המערכת, היא מאפשר לכל משתמש לשנות ולהוסיף שדות תוכן בקלות וברמת האדמין. הבדלים כאלה ניתן למצוא בכל מודול אפשרי. השליטה בכיול המודולים מאפשרת למשתמשי דרופל להחליט על הגבלת התצוגה של כל עמוד לגולשים מסויימים, וכל מודול לאיזורים או עמודים מסויימים, דרופל מאפשרת לשחק עם כל מודול עד לרזולוציה גבוהה מאד של כיול, והיא, נכון לעכשיו, המערכת היחידה שמאפשרת זאת.

בהמשך נראה כי גם ברמת התמיכה האישית שמציעה קהילת דרופל למשתמשי המודולים, מפגינה בניית אתר דרופל יתרון מובהק.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים