בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

בניית אתר דרופל ותמיכת הקהילה

בעולם הקוד הפתוח, נחשבת בניית אתרים דרופל למובילה, בין השאר בזכות איכות המודולים שלה. (בעולם הקוד הקנייני המצב הוא אחרת, עיין ערך - איך לבחור אתר? סטודיו עיצוב אתרים גדול) בפוסטים הקודמים ראינו כי מודולי דרופל מצטיינים באיכות הקוד וברמת הכיול שהם מאפשרים. בפוסט זה נראה כי גם רמת התמיכה שמציעה קהילת דרופל למשתמשים עולה בהרבה על מערכות הקוד הפתוח האחרות, דוגמת ג'ומלה וורדפרס. ראה לדוגמה הקמת אתרים בתקציב קטן.

בניגוד למערכות הקוד הפתוח האחרות, המציעות תמיכה רק בהתקנת המערכת, ובמקרה הטוב כוללות גם פורום כללי אחד לעזרה בהתקנת מודולים, בניית אתר בדרופל נשענת על תמיכה ייעודיים לכל מודול ומודול. בעוד שג'ומלה, למשל, תציע פורום תמיכה כללי אחד, בו יכולים המשתמשים להעלות שאלות בנוגע להתקנה ושימוש של מודולים (כל אחד מחמשת אלפי המודולים של ג'ומלה, יזכה להתעלמות שווה בפורום האחד הזה), הרי דרופל מציעה פורום ייעודי לכל מודול. המדובר בהבדל משמעותי, בעיקר בהתחשב בעובדה שפורומים ייעודיים אלו מנוהלים על ידי צוות הפיתוח של כל מודול, ולכן זוכים להתייחסות מקצועית מידי מפתחים המתמחים באותו מודול, ועוסקים בעיקר בו על בסיס יום יומי.

הקמת אתר דרופל פשוט משתלמת

בניית אתרים בדרופל מאפשרת למשתמש להיעזר במפתחי המודולים שבחר להתקין באופן ישיר ובלתי אמצעי. התפיסה המודולרית המפורסמת של דרופל, מתבטאת גם במערך התמיכה ומאפשרת למשתמש לקבל עזרה מקצועית ומהירה מידיהם של מומחים המחוייבים לדבר.

גורם נוסף, המשפיע על רמת התמיכה הגבוהה של דרופל, היא העובדה שבכל פורום ייעודי כזה, עולים רק המשתמשים הרלוונטיים. בג'ומלה וורדפרס עולים מאות משתמשים ביום בפורום אחד כללי. כל הודעה מיד נדחקת לתחתית העמוד, מה גם שלאף אחד מהמומחים אין מוטיבציה ו/או הבנה מספקת על מנת לעקוב אחרי מבול הבקשות והבעיות השונות המציפות את הפורום מדי יום. בניגוד לכך, הפילוח המדוייק של פורומי התמיכה בדרופל מסייע לצמצם את מספר הפניות (חלוקה לפי רלוונטיות) ומאפשר למומחים להתמודד עם כל שאלה באופן מכובד ומכבד. ככל שהדבר נוגע לבניית אתרים בקוד פתוח – רמת התמיכה משמעותית. בבניית אתרים בקוד קנייני זה כבר סיפור אחר - סטודיו עיצוב אתרים מבוסס.

רמת התמיכה שמציעה מערכת ניהול תוכן היא פקטור חשוב בבחירת המערכת. הדבר נכון במיוחד לגבי משתמשים חדשים. בניית אתר מקודם - דבר על זה. העובדה שאתה לא לבד במערכה הופכת את בניית אתר דרופל לחוויה אחרת.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים