בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

דרופל כמערכת קוד פתוח

דרופל, בהיותה מערכת קוד פתוח, מקנה לאתרים המושתתים עליה יתרון מובהק נוסף – עצמאות מוחלטת. בניגוד למערכות קנייניות, הקמת אתרים דרופל מעניקה לבעל האתר אפשרות להחליף ספק בכל רגע נתון. בניגוד למערכות קנייניות, או לבניית אתרים בפלאש - הדור החדש ,שינוי והוספה של רכיבים במערכת קוד פתוח אינם מוגבלים בזכויות יוצרים, וכל ספק/מתכנת יכול לבצע שינויים במערכת.

מעבר לכך, בגלל התפוצה הרחבה של דרופל, מספר גדול מאד של ספקים מכירים את המערכת ויכולים לקחת את המושכות, במקרה שבעל האתר אינו מרוצה מהשירות שהוא מקבל מהספק שהקים את האתר שלו.

מערכות ניהול התוכן הקנייניות (עליהן מושתתים האתרים שניתן לקבל מסטודיו בניית אתרים ישראלי ממוצע) מוגנות בזכויות יוצרים, ובעל האתר אינו יכול לבצע בהן שינויים. כך מגבילות חברות בניית האתרים את לקוחותיהם, ולמעשה כובלות אותם: כל שינוי או שדרוג חייב להתבצע בידי מקים האתר (בניית אתרים בפלאש - הפלאש מת?).

הקמת אתרים דרופל ושידרוג עצמי

הקמת אתרים דרופל מאפשרת, אם כן, החלפת ספק בכל עת שבעל האתר מעוניין בכך. אך בניית אתרים דרופל מעניקה יתרון משמעותי נוסף, המעצים את חוסר התלות בספק: האפשרות לבצע שדרוגים לבד. במערכות קוד פתוח כמו דרופל, התקנת רכיבים נוספים לשדרוג האתר היא מלאכה קלה, שאינה מצריכה ידע משמעותי בתכנות. מעבר ליתרונות הנובעים מהשימוש ב-css תקני, עיצוב אתרים ב-CSS 2.0 - מהירות הטעינה, ועיצוב אתרים ב-CSS 2.0 - דרכי תצוגה, דרופל מציעה מגוון מסחרר של תוספים חינמיים. בדרופל, כל מה שבעל האתר צריך לדעת זה איך לנהל את פאנל הקונטרול של האתר שלו. שימוש פשוט ובסיסי בפאנל מאפשר לבעל האתר להתקין רכיבים נוספים לשרוד והעשרה של האתר, ללא צורך במתכנת.

הרכיבים כולם כבר קיימים ומותאמים למערכת. כל מה שעליך לעשות, ברוב המקרים, הוא פשוט להתקין אותם בכמה לחיצות פשוטות... הקמת אתר דרופל היא הוצאה חד פעמית. השידרוג של האתר יכול להתבצע בחינם, בידי בעל האתר, גם אם אין לו כל ידע בקוד.

בפוסט הבא נראה איך מתמודדת הקמת אתרים דרופל עם בעיות האבטחה ברשת, ומדוע התשובה שמציעה המערכת עולה על הפתרונות של המערכות הקנייניות.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים