בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

אבטחה בדרופל

דרופל, ומערכות קוד פתוח אחרות, אמנם נהנות מאבטחה טובה ומקיפה יותר, משדרוגי אבטחה שוטפים, ומקהילה איכותית של מתכנתים המסורים להגנת המערכת, אך מהצד השני של המטבע, חשופות דרופל ומערכות הקוד הפתוח האחרות ליותר נסיונות פריצה ממערכות קנייניות (משיכת תנועה איכותית בהקמת אתרים). בגלל הפרופיל הגבוה של מערכות הקוד הפתוח המובילות, הן פשוט מושכות יותר אש...

דרופל, בהיותה מערכת קוד פתוח, תומכת במאות אלפי אתרים ברשת (הקמת אתר מושתת זנב ארוך). תפוצה גבוהה זו גם חושפת אותה לנסיונות פריצה רבים יותר. בגלל שמערכת דרופל נפוצה ומוכרת, מציאת פירצה באבטחה שלה מבטיחה לפורץ הצלחה בפריצה לאתרים רבים, ולכן התמריץ למציאת פרצות כאלה גדול יותר. עם זאת, כפי שנראה, הסכנה הזאת מתאזנת בסופו של דבר.

בניית אתרים דרופל

לזכותה של דרופל עומדות שתי עובדות חשובות:
  • קודם כל, קהילת המפתחים של דרופל מחזיקה רמה גבוהה ביותר, הבנה רחבה ומעמיקה באבטחה ומחוייבות גבוהה לפרוייקט. שיתוף הפעולה של מאות המתכנתים המצטיינים מרחבי העולם, מבטיח תובנות ורעיונות שפשוט אי אפשר לקבל כשעובדים עם עוד שני מתכנתים במשרד מתשע עד חמש (עיצוב אתרים שמישים - משתמשים משופשפים ).
  • מעבר לכך, השדרוגים השוטפים של המערכת מבטיחים שגם אם מישהו איפשהו מוצא איזה פירצה באבטחה, הפירצה מתוקנת תוך זמן קצר ביותר. לגמישות הזאת של דרופל אין מתחרים בעולם הקוד הקנייני, והיא מנטרלת את החשיפה הגבוהה של אתרי דרופל להאקרים ושאר נוכלים. קריאת מסך ועיצוב אתרים

ולמה הדבר דומה?

קחו שני אנשים – אחד חי בסביבה מזוהמת, ואחד חי בסביבה סטרילית.
האיש מהסביבה המזוהמת מתמודד כל הזמן עם התקפות על המערכת החיסונית שלו, ולכן המערכת שלו מפותחת ויודעת לבלום הרבה מחלות בעודן באיבן.
זוהי דרופל – המערכת החיסונית שלה כל הזמן בהתפתחות ובתנועה קדימה.

לעומת זאת, האיש מהסביבה הסטרילית לא נלחם בחיידקים, ולכן גם כמעט שאינו חולה. אבל מה? כשהוא כבר נדבק במשהו הוא מת.

שתי האופציות לגיטימיות, וקשה להחליט מי מהן עדיפה. שיקולים רבים נכנסים לחשבון: האם מערכת הקוד הקנייני בכלל מאובטחת? מהו היחס של בעל האתר לסיכון? מהו הפרופיל הצפוי של האתר? בסופו של יום, כל בעל אתר צריך לקבל החלטה.

בפוסט הבא נמשיך להרחיב על תשתית האבטחה בדרופל.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים