בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

דרופל וקידום אתרים

בניית אתרים שאינה מביאה בחשבון שיקולים של קידום אינה רצינית. אתר ,מדהים ככל שיהיה, חייב למכסם את החשיפה שלו לגולשים כדי להצדיק את קיומו. ע"ע הקמת אתרים שמישים - שישה עקרונות חשובים. אחת הדרכים הנפוצות להגדלת החשיפה לגולשים היא טיפוס יזום במעלה תוצאות החיפוש בגוגל – קידום אתרים (הקמת אתרים שמישים - קישורים). מערכת ניהול תוכן חייבת לכלול רכיבים המסייעים במאמץ הקידום, ודרופל עושה זאת בגדול. בניית אתרים דרופל עשוייה לסייע למאמצי הקידום מכמה סיבות:

ניהול תגיות מטה בדרופל

אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב אתרים לקידום הוא תגיות המטה. תגיות אלו, המופיעות בראש כל עמוד (בלתי נראות לגולשׂ) מוסרות למנועי החיפוש אינפורמציה חשובה על תכניו של העמוד. אינפורמציה זו כוללת את מהות העמוד, תקציר של תוכנו ומספר מילות מפתח המופיעות בו. השליטה בתגיות המטה חשובה ביותר, שכן היא מעניקה למנהל האתר יכולת לשדר לגוגל ולמנועי החיפוש האחרים מסרים מדוייקים המסייעים בקידום.

בניית אתרים דרופל מאפשרת לבעל האתר לנהל את כל תגיות המטה בצורה פרטנית, ובכך מעניקה לו יתרון חשוב על אתרים המבוססים על מערכות ניהול תוכן מיושנות יותר.

דרופל וניהול תגיות heading

תגיות H הן עוד סוג של תגיות שמנועי החיפוש מייחסים להן חשיבות. אלו הן, למעשה, הכותרות של התוכן בכל עמוד. כותרות אלו מתמצתות עבור מנועי החיפוש את המילים החשובות שבעמוד, ולכן מייחסים להן מנועי החיפוש חשיבות יתרה.

בניית אתרים דרופל מאפשרת למנהל האתר לנהל תגיות H בחופשיות ובקלילות.

ניהול url ידידותי לגוגל בדרופל

אלמנט חשוב נוסף שמעניקה בניית אתרים דרופל היא היכולת לקבוע באופן פרטני וחופשי לחלוטין את שם ה-url המשוייך לכל עמוד ספציפי. לא צריך עוד להסתפק בשמות האוטומטיים המחוללים לכל עמוד חדש, וכוללים משתנים משורשרים ברשימה ארוכה ומכוערת לעין (שגם מקשה על הרובוטים של מנועי החיפוש לגלוש מעמוד לעמוד). בניית אתרים דרופל מאפשרת למנהל האתר לשלוט שליטה מוחלטת בשמות ה-url הפנימיים, ולקבוע אותם כרצונו (כולל בעברית). יכולת זו גם תורמת למאמץ הקידום בכך שהיא מאפשרת נתינת משנה תוקף למילות המפתח המרכזיות באסטרטגיית הקידום של האתר (אם מילים אלו משולבות בשמות ה-url הדבר מחזק את ההבנה של מנועי החיפוש כי אלו מילים רלוונטיות לתכנים).

בניית אתר דרופל - דיבים ולא טבלאות

בניגוד לג'ומלה ולרוב המכריע של המערכות הקנייניות בארץ, בניית אתרים דרופל נשענת על מבנה xhtml של דיבים, ולא של טבלאות מיושנות. מבנה זה מעניק יתרונות רבים לניהול אתר דרופל, בין היתר: גמישות בעריכת שינויים מבניים, מהירות טעינה גבוהה, עומס מינימלי על הדפדפן בשעת רינדור ועמידה בתקן w3c.

יתרון נוסף לבניית אתרים דרופל בדיבים הוא הקלות היתרה בה הרובוטים של מנועי החיפוש יכולים לגלוש באתר. קלות זו מסייעת לאינדוקס זריז ויעיל של התכנים. ראהעוד כאן: הקמת אתרים וכשלון בהפיכת המרות לעסקאות.

בפוסט הבא נדון באספקט נוסף של בניית אתרים דרופל – מהירות הטעינה.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים