בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

בניית אתר דרופל ועיצוב אתרים

דרופל, ככל מערכות ניהול התוכן, מיישמת הפרדה ברורה וחד משמעית בין "המנוע" (קוד המערכת האחראי על ייצור הפונקציונליות) לבין "השלדה" ו"הצבע" (מבנה ה-xhtml של האתר והסגנון שלו). כבכל מערכת ניהול תוכן קוד פתוח, גם בדרופל ניתן ליישם כל עיצוב אתרים שלא יהיה על המערכת.
בניית אתרים בדרופל אינה מוגבל לעיצוב מסויים או לסגנון מזהה טיפוסי.

רמתו של עיצוב האתרים ה"מולבש" על מנוע הדרופל תלויה ברמת מעצב האתרים, וברמת הההיכרות שלו עם דרופל. ברמה הכללית, ניתן להגיד, שכמו בכל מערכת ניהול תוכן רצינית (כמו וורדפרס או ג'ומלה) – השמיים הם הגבול, והכל ניתן לביצוע.

למעשה, אם מעצב האתרים ברמה מספיק גבוה, אי אפשר יהיה בכלל לדעת על איזו מערכת ניהול תוכן מתבסס כל אתר: האם המדובר באתר וורדפרס, או באתר דרופל... בניית אתר דרופל אינה מוגבלת מבחינה עיצובית – לא יותר מכל מערכת אחרת. המגבלה נובעת רק מיכולות המעצב, ולא מיכולות המערכת.

אפשר להתייחס לעיצוב אתרים המבוססים על מערכות ניהול תוכן כאל הלבשת אדם בבגדים: יש אדם חכם בבגדים מכוערים, ולהיפך. הבגדים אינם משפיעים על חכמתו של האדם, ואין חכמתו של אדם משפיעה על המראה של בגדיו. כמו הבגדים, גם עיצוב האתרים נפרד מ"חכמת" האתר ויכולותיו, ואין השניים משפיעים זה על זה. כמו בגדים, אפשר "להלביש" עיצובים שונים על אותו אתר מבלי לשנות את מהותו. גם דרופל תומכת בתבניות עיצוביות המאפשרות "להלביש" את האתר בעיצוב זה או אחר מבלי לפגוע במהות האתר, יכולותיו
או יעילותו.

בפוסט הבא נראה מדוע, למרות הגמישות הרבה של עיצוב אתרים בדרופל, עדיין ניתן לזהות מעין "קו מאפיין" של אתרי דרופל, ומדוע קו זה אינו אטרקטיבי בעליל...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים