בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

עיצוב תבניתי בדרופל

בפוסט הקודם ראינו כי עיצוב האתר אינו נגזרת של מערכת ניהול התוכן בה עושים שימוש.
כל מערכת (בין אם זה דרופל, וורדפרס או ג'ומלה) יכולה להיות מיושמת במסגרתו של כל עיצוב אתרים – פרוע ככל שיהיה. הדבר תלוי רק בכשרון של המעצב והמפתח – המערכת עצמה אינה מציבה כל מגבלה. עם זאת, יש לקחת בחשבון, כי בניית אתר דרופל הנשענת על עיצוב תבניתי, בניגוד לעיצוב בוטיק, עשוייה להיות מאכזבת. מסיבה זו, נכון לכתיבת שורות אלו, בניית אתרים לעסקים צריכה להיעזר בעיצוב בוטיק ברוב המקרים...

מערכת דרופל סובלת מפיגור קל במבחר ואיכות התבניות העיצוביות ,בהשוואה למערכות האחרות.
נכון: כל עיצוב אתרים יכול להיות מיושם על דרופל בידי מעצב אתרים מוכשר, שמבין מספיק ב-css, אבל הצרה היא, שהרוב המכריע של המשתמשים בדרופל, אינם בוני אתרים מקצועיים. אנשים אלו אינם יכולים לבנות לעצמם עיצוב בוטיק, ונאלצים להיעזר בתבניות העיצוב החינמיות, המופצות ברשת. בעוד שוורדפרס יכולה להתפאר במגוון רחב של תבניות עיצוב ססגוניות ואיכותיות, ואפילו בג'ומלה מתחילים לראות יותר ויותר תבניות טובות, דווקא דרופל סובלת ממחסור משווע בתבניות כאלו.

עיצוב אתרים בעדיפות אחרונה

הפיגור של דרופל בעיצוב אתרים נובע משורשיה של דרופל כמערכת ל"מתכנתים".
בגלל שבראשית דרכה היתה דרופל מערכת מאד מסובכת, ועקומת הלמידה שלה היתה תלולה, נמנע מהשימוש בה כל מי שאינו מתכנת. מתכנתים נוטים לייחס חשיבות מועטה לעיצוב אתרים, ולכן סבלה דרופל מפיגור מתמשך במחלקת העיצוב.

לאחרונה חלה התעוררות במאמצים שמקדישים חברי הקהילה לעיצוב תבניות חינמיות, התעוררות שחלה במקביל לעלייה בתפוצה של דרופל, וביכולת שלה לטפל גם בבניית אתרים בינוניים בקלות. אפשר לצפות לכך, שככל שמערכת דרופל תהיה יותר פשוטה לתפעול, כך ירבו המשתמשים בה, והשימוש בה יתרחב גם לאתרים בינוניים וקטנים – מה שיצור ביקוש לעיצובים חדשים ויקדם את הרמה של התבניות העיצוביות המוצעות בדרופל.

בפוסט הבא נתחיל לבחון את היתרונות של בניית אתר דרופל.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים