בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

הקמת אתר דרופל – היתרונות

דרופל - בסיס ההשוואה

בבואנו לבחון את היתרונות של בניית אתר דרופל, נשאלת השאלה: "יתרונות בהשוואה למה?"
אפשר להשוות את דרופל למערכות הקוד הפתוח העיקריות האחרות (ג'ומלה וורדפרס) ואפשר גם להשוות את דרופל למערכות הקנייניות (אלו שפותחו בידיים עסקיות/פרטיות של סטודיו לבניית אתרים ומתכנתיהם השכירים). במאמר זה בחרתי להתייחס למערכות הקוד הקנייני כבסיס להשוואה.

בעתיד אני מתכנן גם לכתוב מאמר המשווה את שלוש מערכות ניהול התוכן המובילות (דרופל, ג'ומלה וורדפרס), אך לדעתי ההבדלים ביניהן זניחים בהשוואה להבדלים המהותיים שבין דרופל (או כל מערכת קוד פתוח אחרת) לבין המערכות הקנייניות. הרי כי כן, נתייחס להשוואה בין דרופל לבין המערכות הקנייניות, המוצעות בשוק בידי סטודיו וחברות לבניית אתרים.

יתרון ראשון לדרופל: זמן פיתוח

בעוד שהמערכות הקנייניות סובלות מחוסר משווע בזמן פיתוח (הנשען על חוסר במשאבים), הרי שדרופל נהנית מאספקה בלתי מוגבלת כמעט של זמן פיתוח.
הרי מה מאפיין את המערכת הקניינית הממוצעת?
  • פותחה כ"מוצר מדף בסיסי" מתישהו בשנות התשעים.
  • פותחה בידי מתכנת או שניים, ברמות שונות ולא ברורות של מקצועיות בהתאם לצרכים וליכולות של
    שנות התשעים.
  • כולה בנוייה כטלאי על טלאי, (מדי כמה שנים "מדביקים" עליה איזה פאצ' כדי לכבות שריפות וממשיכים "לסחוט את הסמרטוט")

הרי כי כן, מערכות קנייניות נותנות את המינימום האפשרי.
הבסיס הכלכלי עליו מושתת קיומן קובע: מינימום ביצועים במינימום עלות.

בניגוד לכך, המצב במערכות הקוד הפתוח, ודרופל בראשן, הוא הפוך.
בגלל שהבסיס הקיומי שלהן אינו כלכלי, אלא אידאולוגי/מקצועי, אין רצון לעגל פינות אלא להיפך. מאות מתכנתים ברחבי העולם משתתפים בפיתוח המתמיד של המערכת, ואתה יכול להיות בטוח שהמערכת מספקת תשובה מוחצת לכל צורך חדש או התפתחות עדכנית בטכנולוגיה. המתכנתים עובדים בקבוצות ממוקדות, עם חשיבה מערכתית, תכנון ומבט קדימה (כולן תכונות מאד לא ישראליות) ולכן המוצר נהנה מפיתוח מתמיד, איכותי ומתוכנן.

למנטליות הישראליות יתרונות רבים, ואלו לרוב קשורים בייזמות, פעולה ספונטנית ומתפרצת, גמישות מחשבתית ופתרון בעיות מהיר. יתרונות אלו אינם באים לידי ביטוי ביצירת מערכת ניהול תוכן. כאן דרושים יסודיות וסדר, תכנון וחשיבה קדימה, עבודת צוות ופעולה איטית וארוכת טווח. תכונות אלו מאפיינות את קהילת המפתחים בדרופל.

שוו בנפשכם את ההבדל בין סוסיתא לפולקסוואגן, בין כדורגל ישראלי לגרמני – זה ההבדל בין מערכות ניהול התוכן המייוצרות בארץ, לבין מערכות הקוד הפתוח.

בפוסט הבא נמשיך לבחון את היתרונות של בניית אתר דרופל.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים