בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

הקמת אתרים דרופל – היתרונות - קהילת דרופל העולמית

בניית אתרים דרופל נהנית מיתרון משמעותי נוסף – העזרה החינמית והלבבית שמוצעת לכל גורם (פרטי או עסקי) המעוניין להשתית את אתר האינטרנט שלו על דרופל (הקמת אתרים - מאמרים 1).

בהקמת אתרים מבוססים על מערכות ניהול תוכן קנייניות (כאלה המפותחות בידים פרטיות של סטודיו לעיצוב ובניית אתרים) אין למי לפנות בקשר לעזרה בהרחבות, אבטחה או תקלות. הסטודיו שהקים את המערכת הוא היחידי המורשה לגשת לקוד שלה, ורק העובדים שלו יכולים לבצע בו שינויים. בגלל אופיו הכלכלי/מסחרי של הקשר בין סטודיו בניית האתרים ללקוח בעל האתר, כל בקשה לשינוי או תוספת כרוכה בתשלום.
(הקמת אתרים - מאמרים 2)

בניגוד למצב זה, גופים המקימים אתרים על בסיס דרופל (ומערכות קוד פתוח אחרות כמו וורדפרס או ג'ומלה) נהנים מתמיכה שוטפת וחינמית של עשרות ומאות מתכנתים מומחים, המתחזקים את אתרי התמיכה של דרופל, עונים על שאלות, מציעים פתרונות, ולא מהססים גם להתעמק בבעיות וצרכים ספציפיים של בעלי אתרי דרופל.

בגלל האופי הפתוח והקהילתי של מערכת דרופל, מקבל כל דורש תמיכה חינמית, זמינה ולבבית, והדבר נכון במיוחד כשהמדובר במערכת דרופל, שקהילתה נחשבת (עדיין) כאחת הקהילות הטובות והלבביות ביותר ברשת. בניית אתרים דרופל נשענת על הנסיון המשותף והמצטבר של אלפי מתכנתים מרחבי העולם, ועם זה פשוט אי אפשר להתחרות.


הקמת אתרים בדרופל והתמיכה המודולרית

עקרון המודולריות, עליו נשענת מערכת דרופל בצורה כה מובהקת, חילחל גם למערך התמיכה שלה.
בעוד שמערכות ניהול תוכן אחרות מציעות פורומים של תמיכה כללית בלבד (או במקרה הטוב גם פורום אחד של תמיכה כללית ייעודית למודולים), דרופל מציעה תמיכה פרטנית בכל מודול ומודול.

לכל מודול בדרופל מוקם צוות תמיכה ייעודי, המורכב מהמתכנתים שבנו אותו + מספר מתכנתים מתנדבים שאחראיים על ריכוז השאלות והפנייתן למומחים הספציפיים. כל מודול כזה נהנה מפורום תמיכה ייעודי המוקדש רק לו, ובו מרוכזים הדיונים בשאלות ובבקשות שהוא מעלה. התוצאה הישירה של מודולריות התמיכה הזאת, היא שאם יש לך שאלה לגבי מודול דרופל ספציפי, אתה יכול להעלות אותה בפורום ייעודי, ובמקום לחכות בתור עם עוד עשרות אנשים עם שאלות שונות ומשונות, אתה נמצא בסביבה ממוקדת, המתייחסת רק לשאלות דומות לשלך.

מודולריות זו מעניקה לתמיכת דרופל את היתרון התחרותי שלה – זמני התגובה קצרים, הפתרונות ממוקדים וההמתנה קצרה. בניית אתרים דרופל נהנית ממערך תמיכה ייחודי, שכל גוף יכול לרתום לצרכי שיכלול אתר הדרופל שלו, והתאמתו הפרטנית לצרכיו היחודיים.

בפוסט הבא נראה עוד יתרונות להקמת אתר דרופל.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים