בניית אתרים דרופל יוני 2010 פרקים במאמר:

שפע המודולים של דרופל

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בבניית אתרים דרופל (הקמת אתרים דינמיים) הוא הריבוי המסחרר של המודולים החינמיים המוצעים לשימוש לכל דכפין.
מודול הוא, למעשה, רכיב תכנותי כלשהו המאפשר להעשיר את הפונקציונליות של האתר. מעבר לשימוש הבסיסי באתר (הקמת אתרים סטאטיים): שימוש הכולל יכולת הצגת טקסטים ולינקים לאותם טקסטים, הקמת אתרים באינטרנט נשענת על עוד מספר רב של יכולות.

יכולות אלו יכולות להיות: שימוש בתפריטי ניווט משוכללים ומעוצבים, עם או בלי אנימציה, העלאת סרטונים, חיבור לרשתות חברתיות, ישומים של פורומים, צ'אטים, מנגנוני חיפוש מתקדמים, איזורים מוגני סיסמה, מערכת הרשאות למשתמשים, מנגנוני תגובות למאמרים, ועוד כהנה וכהנה ישומים מתקדמים (בניית אתר עם מערכת ניהול תוכן), המעשירים את חווית הגלישה של המשתמש, ומעניקים אפשרויות נוספות לצריכת אינפורמציה ופילוחה. כל היישומים הללו נחשבים "מודולים".

בניית אתרים דרופל – עולם אחר

כל מערכות ניהול התוכן בקוד פתוח, בניגוד לבניית אתר פלאש סטאטי מאפשרות לבעל האתר להוסיף מודולים לאתר, ובכך להעשיר את הפונקציונליות (כמו גם את הויזואליות) שלו.
היתרון של דרופל על פני מערכות אחרות, כמו וורדפרס וג'ומלה, הוא בכמות המודולים, באיכותם, וברמת השליטה שניתנת לבעל האתר להתאים את המודול לצרכיו הספציפיים.

מספר המודולים של דרופל הוא אסטרונומי. מבחינה כמותית גרידא, דרופל משאירה את המערכות האחרות מאחור בלי למצמץ. היופי של הדבר הוא, שגם מבחנת האיכות של המודולים, בניית אתרים דרופל מציעה יתרון משמעותי.

איכות המודול נמדדת במספר פרמטרים. שלושה מהעיקרים שביניהם הם איכות הקוד, רמת השליטה והכיול של המודול, ורמת התמיכה. בכל אחד מהסעיפים הנ"ל יש לבניית אתרים דרופל יתרון משמעותי על
וורדפרס וג'ומלה.

בפוסט הבא נראה איך מתבטא כל אחד מהיתרונות האיכותיים הללו, ונבין מדוע בניית אתרים דרופל היא הבחירה של 2010.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אפשר לרתום את דרופל לצרכיך, ולהתחיל להרויח ברשת...

עיצוב אתרעיצוב אתרים