עיצוב אתרים מאז ועד היום פברואר 2009 פרקים במאמר:

מה טוב בהקמת אתרים תבניתיים?

צדדים חזקים להקמת אתרים תבניתיים הקמת אתרים בעיצוב תבניתי נהנית מיתרונות רבים נוספים:

הקמת אתר תבניתי ונגישות

נגישות האתר היא מידת זמינותו לגולשים השונים. אתרים שלא עולים בחלק מהדפדפנים, או שעולים חלקית, או במראה שבור, נחשבים כלא נגישים עבור אותם דפדפנים. אתרים שלא יכולים להטען בדפדני טקסט, או שלא מאימים לרזולוציות השונות, גם הם נחשבים כאתרים לא נגישים. אתר נגיש הוא אתר שבהקמתו ננקטו כל האמצעים על מנת לאפשר לכמות רבה ככל האפשר של גולשים להיחשף לתכניו (עוד על נגישות – לחץ כאן)

אחד היתרונות של הקמת אתרים תבניתיים הוא שככל שהמדובר בהקמת אתר נייד (עוד על הקמת אתרים ניידים לחץ כאן) , אתרים אלו בדרך כלל מאד מושקעים, ובתכנון שלהם נלקחו בחשבון שיקולים של נגישות, ההופכים אתרים אלו לזמינים עבור מיספר רב ביותר של גולשים, העושים שימוש במגוון דפדפנים.

אתרים אלו גם מותאמים בדרך כלל לגולשים מוגבלים ולטכנולוגיות מיושנות, מה שמעלה את נגישותם אף יותר.

הקמת אתרים תבניתיים ושמישות

שמישות האתר משקפת את מידת ההצלחה של הגולש בהבנת מהות האתר, מה הוא מציע, ואיך להשתמש בשירותיו. אתר שמאפשר לגולשיו להבין מייד איך להפעיל אותו, איך למצוא את האינפורמציה הדרושה להם, ואיך ליצור קשר עם הבעלים הוא אתר שמיש.

הקמת אתרים הנשענת על תבניות מספקת, בדרך כלל אתרים שמישים למדי. התבניות הקבועות מתבססות על סטנדרטים שכיחים ומוכרים שהגולש מזהה תוך שבריר שנייה, אם מנסיון שיטוטיו הקודמים באינטרנט, ואם מנסיון השימוש שלו בתוכנות סטנדרטיות אחרות במחשבו האישי.

הקמת אתרים תבניתיים נהנית בדרך כלל משמישות גבוהה, דווקא בגלל פשטותם העיצובית. חוסר היומרה העיצובית מונע ממעצב האתרים הללו "להתפרע" עם ממשק המשתמש. הממשק הוא כמעט תמיד הכי פשוט שיש (כדי לחסוך בעלויות העיצוב של המוצר, שבסופו של דבר עתיד להיות מחולק בחינם). הכי פשוט הוא גם הכי מוכר והכי נוח, והרי לכם אתר שמיש...

הקמת אתרים תבניתיים וקוד האתר

בנושא זה אין דין הקמת אתרים הנשענים על שרת קבוע, כדין הקמת אתר נייד. אתרים תבניתיים הנשענים על שרת קבוע כתובים בדרך כלל בקוד מרושל ועמוס לעייפה בשגיאות ואזהרות. בניגוד אליהם, אתרים הנשענים על תבניות חינמיות ניידות נהנות מקוד תקני ונטול שגיאות.

הסיבה להבדל קיצוני זה בין המסלולים השונים נובעת מהעובדה שאת תבניות האתרים הניידים מפתחים קבוצה גדולה של מתכנתים אידאליסטיים לאורך זמן רב (קוד פתוח), בעוד שאת קוד האתרים החינמיים קבועי השרת מפתחים מספר קטן של מתכנתים שכירים במשך פרק זמן קצר. ההבדל באיכות הקוד נותנת את אותותיה במספר התקלות שניתן לצפות להן, וכן בנגישות האתר לזוחלים השונים של מנועי החיפוש, וקצב עליית העמודים.

ראוי לציין כי מבחינת איכות הקוד, פעמים רבות עולים האתרים החינמיים הניידים אפילו על מירב אתרי הבוטיק.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך נוכל לעצב אתר בוטיק במיוחד עבור צרכיך ותקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים