עיצוב אתרים מאז ועד היום פברואר 2009 פרקים במאמר:

רגשות בעיצוב אתרים

עיצוב אתרים ויצירת רגשות ואסוציאציות חיוביות

בד בבד עם תפקידו האנליטי והתכליתי, לא התבטלה חשיבותו של עיצוב האתרים כיוצר אסוציאציה רגשית אצל הגולש. ההפך הוא הנכון – חשיבותו של תפקיד זה רק עלתה. הסיבה לכך היא הזהות הפונקציונלית בין המוצרים השונים.

בעידן בו אנו חיים, הטכנולוגיה מתקדמת, נגישה וזולה כל כך, שייצור של מוצר בעל יתרון פונקציונלי כמעט אינה אפשרית. הנגישות הרבה של אינפורמציה בשווקים הגלובליים, מאפשרת למתחרים לחקות ולשפר כל מוצר בתוך זמן קצר, ויוצרת מצב בו ההיצע רחב וכולל מספר גדול של מוצרים זהים מבחינה פונקציונלית.

עיצוב אתרים כאבקת כביסה


לדוגמא: הצרכן יכול לבחור בין עשרות סוגים של אבקת כביסה – כולן זהות מבחינה פונקציונלית. אז איך הצרכן אמור לבחור באבקה אחת על פני אחותה? כאן נכנסת לפעולה האסוציאציה הרגשית, המתעוררת בעקבות עיצוב המוצר.

גם בעולם עיצוב האתרים, ניתן לראות תחרות עזה ובידול פונקציונלי קטן. אחרי הכל, מה כבר ההבדל בין גוגל ליאהו? בין מיספייס לפייסבוק וכד'? מה כבר ההבדל בין עשרות ומאות הסטודיו לעיצוב אתרים, המציעים את אותו מוצר בסיסי? התשובה היא – האריזה.

אין זאת אלא כי עיצוב האתר באספקט האסטטי המיתוגי שלו – זה היוצר תגובה רגשית, אסטטית או "אומנותית" אצל הגולש, הוא האחראי על ההעדפה של מוצר אחד על פני האחר, של הבחירה באתר אחד מבין האתרים הרבים הזהים לו.

עיצוב אתרים ומגמת המעגל המתקצר של חיי-האתר

מעגל חיי האתר היא סידרה קבועה של שלבים אותם עובר כל אתר בדרכו מלידה למוות. במקרה הקלאסי, אתר חדש העולה לרשת חייב את קיומו לחידוש פונקציונלי כלשהו שהוא מציע. עם הזדקנות החידוש, ואיבוד הבלעדיות על הפונקציונליות הספציפית שמציע האתר, הופכים הערכים של נאמנות הגולש, והחוויה הרגשית אותה הוא מקבל מהאתר למשמעותיים יותר ויותר.

סוף אתר בעיצוב אתרים תחילה

בזמננו הולך ומתקצר מעגל חיי האתר. המשמעות והתוקף של החדשנות הפונקציונלית הולכים ונעלמים, ואת מקומם מחליפה החוויה הרגשית. שיקולים של מיקסום החוויה הרגשית ויצירת בידול עיצובי הם שיכריעו את גורל האתר (בהיעדר בידול אחר) ולכן ראוי שילקחו בחשבון כבר בשלב הראשוני של התכנון, ולא כתוצר לוואי של מיקומו של האתר על ציר הזמן של מעגל חייו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך נוכל לעצב אתר בוטיק במיוחד עבור צרכיך ותקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים