עיצוב אתרים עם נתיב פעולה ברור 2010 פרקים במאמר:
  • ג. דפוסים תבניתיים לעיצוב אתרים

כלים לעיצוב אתרים

מיקום וריווח בעיצוב אתרים

עיצוב אתרים נכון עושה שימוש במספר כלים חשובים.
השילוב בין כלים אלו יביא לשליטה מלאה בתשומת הלב של הגולש. כך יוכל מעצב האתר לדעת באיזה אלמנטים יתמקד הגולש, ולפי איזה סדר. עיצוב האלמנטים כך שיהוו אבני דרך בנתיב הפעולה עוזר במיכסום התשואה של האתר.

מיקום האלמנטים בעיצוב אתרים נכון


מיקום האלמנטים בהתאם לאיזורים החמים בשפה הייעודית מוודא כי העין של הגולש אכן תקלוט את האלמנטים החשובים מייד בשנייה הראשונה של כניסתו לאתר.
עיצוב אתרים נכון ישיג שליטה בתשומת הלב של הגולש על ידי מיקום האלמנטים החשובים במקומות שידוע כי אין סיכוי שמישהו יפספף אותם.

ריווח בין אלמנטים בעיצוב אתרים נכון

אתר עמוס, ללא ריווח כלל, מבלבל את הגולש, מציף אותו באינפורמציה, ומאלץ אותו להזיע כדי להבין מה קורה. בכך חורג הגולש מדפוס קריאת המסך האינטואיטיבי שלו.
עיצוב אתרים ללא ריווח ראוי מונע ממעצב האתר את השימוש בפריוילגיה חשובה – היכולת להיעזר בנתונים המוכרים של דפוסי קריאת המסך באינטרנט.

עיצוב אתרים עם ריווח לקוי "טורף את הקלפים", מלחיץ את הגולש, ומאלץ אותו לאלתר.
כל גולש מאלתר בהתאם לכשרונו, נטיותיו האישיות, מידת הנסיון שלו וכו', ולכן אי אפשר להגיע לתוצאות ממוצעות המתאימות לרוב הרבה גולשים, כמו במקרה של דפוס קריאת המסך ברגע החשיפה הראשונה.

עיצוב אתרים בריווח נכון מאפשר לגולש להירגע, ולנקוט בעוד דפוס קריאת מסך אינטואיטיבי משותף – זיהוי תבניות והתמקדות בחריגה מהתבנית.

עיצוב אתרים ודפוסים תבניתיים

תבנית וחריגה בעיצוב אתרים נכון


הגולש הממוצע מזהה תבניות עיצוביות בחשיפה הראשונה לאתר חדש.
הוא עושה זאת באופן בלתי מודע, ובשבריר של שנייה. תבניות הן חזרה על כללים עיצוביים במספר אלמנטים בעמוד. תבנית יכולה להיות: כותרת (בגודל, צבע, סגנון מסויים) + תמונה (בגודל ומיקום אחיד) + טקסט (בגודל, צבע ופונט אחיד).

חזרה על אותה תבנית מספר פעמים בעמוד מרגיעה את הגולש, יוצרת אצלו תחושה של סדר ובטחון, ומאפשרת לתשומת הלב שלו להמשך כמו מגנט לכל חריגה מהדפוס התבניתי.
עיצוב אתרים נכון עושה שימוש בעיצוב תבניות, ומה שיותר חשוב – בשבירת התבנית.
מחקרים מראים כי תשומת הלב האנושית מתמגנטת לכל חריגה מתבנית. הבסיס לנטייה כלל אנושית זאת הוא ככל הנראה בצורך ההישרדותי לקלוט מייד את הנמר (החריגה) בסבך העצים (התבנית), או את הנחש בחול וכד'.

עיצוב אתרים נכון ידע לנצל נטייה זו כדי לשלוט בתשומת הלב של הגולש ולמקד אותה באלמנט החשוב בנתיב הפעולה.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך להתאים לך עיצוב אתרים עם נתיב פעולה, בהתאם לדפוסי הגלישה הנפוצים בארץ.

עיצוב אתר