בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

בניית אתר ג'ומלה – יתרונות וחסרונות

בניית אתרים מבוססי קוד פתוח

בניית אתרים בג'ומלה, או בניית בלוג וורדפרס, הן פרקטיקות ההולכות וצוברות תאוצה, ומבססות את עצמן כשיטה הפופולרית ביותר לבניית אתר. בין אם בעל האתר בוחר להכנס לעובי הקורה בעצמו (קרא עוד על בניית אתרים לבד), ולהתמודד לבד עם התקנתה של מערכת הקוד הפתוח, והתאמתה לצרכיו, ובין אם הוא שוכר לצורך העניין את שירותיו של איש מקצוע, או סטודיו, בניית אתרים המבוססים על מערכות קוד פתוח הופכת לתופעה נפוצה, ולא בכדי.

בניית אתרים בג'ומלה או וורדפרס (אך גם דרופל, אימפרס, טיפו, וכל השאר) נושאת בחובה יתרונות רבים: היא קלה, זמינה וזולה ומאפשרת לבעלי האתרים אפשרויות רבות לשדרוג ועיצוב .

בניית אתר ג'ומלה – לא לאנשי מקצוע בלבד

תופעת השיתוף והקהילתיות ברשת מאפשרת זליגה של כח כלכלי מידיהם של גופים (מונופוליסטיים יותר או פחות) לידיים פרטיות עם אוריינטציה אידאולוגית/שיתופית. אגב, גם יכולות שיווק שהיו שמורות עד לא מכבר לתאגידי ענק בעלי תקציבי ענק, נמצאות כיום בהישג ידם של יחידים מוכשרים - והכוונה כמובן לשיווק ויראלי באמצעות בניית וידג'טים בפלאש וכדומה.

רזי בניית האתרים שהיו בשנות התשעים עניין לאנשי מקצוע וגיקים בלבד, הופכים עם השנים לזמינים לקהל הרחב. מערכות קוד פתוח לניהול תכנים ובניית אתרים תבניתיים צצות כפטריות לאחר הגשם, ומאפשרות לכל אדם עם גישה טכנית מינימלית והבנה אלמנטרית בווב, להקים אתר עם פונקציונליות מתקדמת.

מטרותיה של רשימה זו הן לעסוק בשאלות הבאות: סקירת המגמה העולמית של מעבר לבניית אתרים מבוססי מערכות קוד פתוח ג'ומלה ,הסבר קצר על מערכות הג'ומלה, ליבון היתרונות והחסרונות של המערכת, וניתוח מידת ההתאמה שלה לצרכים השונים הבאים לידי ביטוי אצל בעלי אתרים פרטיים ועסקיים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרים