בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

בניית אתר ג'ומלה –יתרונות אבטחה

בניית אתר ג'ומלה ורמת האבטחה

בניית אתרים בג'ומלה מספקת לבעל האתר רמת אבטחה גבוהה בהרבה מהממוצע בשוק.

בעוד שבבניית אתר המבוסס על מערכת ניהול תוכן פרטית, רמת האבטחה מוגבלת לרמת ההבנה של 2-3 המתכנתים שפיתחו אותה, ולהיקף המשאבים שהוקצו לאבטחת מידע בתכנית העיצוב (ובפרוייקטים ישראליים ניתן, כמובן, לשער מה רמת התכנון, החשיבה קדימה וההשקעה לטווח הארוך), הרי בבניית אתר ג'ומלה מקבלים מערך אבטחה מהודק ואפקטיבי הנשען על הידע המצטבר של מאות מומחי אבטחה ופורצים לשעבר, שכולם נרתמו לעניין מטעמים אידאולוגיים/חברתיים והשקיעו בפרוייקט את מיטב שעותיהם במשך חודשים ושנים.

בניית אתר מבוסס ג'ומלה – בעיות האבטחה

הגנה על בסיס הנתונים, אבטחת נתונים רגישים כמו סיסמאות ונתיבים, והגנה על טפסים, כמו גם הגנה על כתובות מייל ופורומים מפני ספאם הן כולם מלאכות שאינן טריביאליות. הפעולות הפשוטות שנדרשו בעבר כדי להגן על האלמנטים הרגישים באתר מפני התקפות סטנדרטיות, הפכו למיושנות ולא רלוונטיות בפרק זמן קצר ביותר.

חזית קהילת הפורצים וההאקרים נמצאת תמיד צעד אחד לפני ההגנה, אבל הבעייה היא שגם יתר הקהילה (לפחות 80% המובילים ממנה) נמצאים הרבה לפני "פתרונות בית ספר" של אבטחה.
(קרא עוד על עיצוב אפליקציות פלאש מאובטחות)

יוצא מכך שרק כ-20% מהפורצים: המתלמדים, החדשים והלא מוכשרים, לא יכולים להגבר על פתרונות האבטחה הסטנדרטיים, אותם למדו רוב המתכנתים תוך מסלול הכשרתם המקצועית. בניית אתר המתבסס על מערכת ניהול תוכן פרטית יכול להתגונן (במקרה הטוב – במידה ובאמת הושקעו משאבים באבטחתו) רק מפני 20% מההתקפות.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים