בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים בג'ומלה – תרומה אינה מילה מגונה

עיצוב אתרים בג'ומלה – קידום מאגר הידע האנושי והכח הלא-כלכלי

צד נוסף ומשמעותי של בניית אתרים המתבססים על מערכת הקוד הפתוח ג'ומלה הוא ההשתתפות במאמץ הכלל עולמי לקידום שיתופיות חינמית בידע.

מראשית קיומה היתה רשת האינטרנט זירה פתוחה, שיתופית ושוויונית. בעשר שנותיה הראשונות הצליחה קהילת הגולשים לשמור על הסכמה עקרונית בנוגע להמשך מדיניות השיתוף השוויוני, ולזכות לשיתוף פעולה מצד הרשויות הנבחרות. לשיתוף זה קיימים גם צדדים כלכליים מובהקים, המעניקים יתרון כלכלי מובהק לקהילת הגולשים. גם שוק עיצוב האתרים נהנה כיום מהזמינות הרבה של המידע.

עיצוב אתרים בג'ומלה – מהפיכת המידע

ידע הוא כח, וכח הוא כסף, ושלושתם נגישים היום יותר מאי פעם, בזכות רשת האינטרנט. הזמינות האבסולוטית כמעט של מידע באינטרנט תורמת לחילוץ הכח הכלכלי ממוקדיו המונופוליסטיים, ופיזורו באופן שוויוני, פחות או יותר, בין הגולשים. דוגמאות מובהקות הן תעשיית המוזיקה, ותעשיית הבידור (סרטים, טלויזיה). מוצרים שעד עידן האינטרנט (או יותר נכון – עידן ההורדות ההמוניות) היו זמינים רק לבעלי הממון (כמה דיסקים אתה יכול להרשות לעצמך בחודש?), הפכו לזמינים באופן מיידי ובחינם (אם גם באופן בלתי חוקי - עוד על אבטחת אפליקציות פלאש).

גם תעשיית עיצוב האתרים נהנית (אם תשאלו לקוחות ג'ומלה המעוניינים באתר חינם), או סובלת (אם תשאלו את קהילת אנשי המקצוע המספקים אתרים בתשלום) מזמינות חינמית חסרת תקדים של המוצר הבסיסי שלה.

מהפיכת עיצוב האתרים בג'ומלה – החינמיות הבלתי נסבלת של הקיום

אם בעבר מלאכת עיצוב האתרים היתה מנת חלקם של מיעוט בעל נטייה טכנולוגית, עניין בתחום ומשאבים מספיקים ללמוד ולתרגל את הנושא, הרי כיום ניתן לרתום את ההבנה והנסיון של אלפי גיקים כאלה, ולהתחיל מהנקודה בה הם סיימו...

עיצוב אתרים מעולם לא היה קל יותר: אלפי מתכנתים מקצועיים משלבים את הנסיון שלהם במאמץ מרוכז לפתח מערכת ייצור אתרים מושלמת. אלפי מתכנתים שוקדים על עיגול הפינות, תיקון הבאגים ושיפור חווית המשתמש ותהליך הניהול והעריכה. אלפי מתכנתים ומפתחי אתרים מזמינים את הציבור הרחב ליהנות מפירות מאמציהם. והכל בחינם, כבר אמרנו? היתרונות של מהפיכת הג'ומלה עבור קהל הגולשים הם ברורים. אבל בחיים, כמו בחיים, לא הכל כל כך פשוט. בחלק הבא של המאמר נתחיל לדון בחסרונות של עיצוב אתרים בג'ומלה, וננסה לענות בצורה מפוכחת על השאלה העומדת בפי כל : הכצעקתה?
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים