בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתרי ג'ומלה – חסרונות – מורכבות המערכת

עיצוב אתרי ג'ומלה – מחיר המודולריות

עיצוב אתרי ג'ומלה נהנה מיתרונות רבים, אך קיימים גם חסרונות. אחד החסרונות המובהקים של מערכת ג'ומלה הוא מורכבותה. למורכבות של ג'ומלה מספר סיבות, העיקרית שביניהן היא הצורך לתת מענה למספר רב של צרכים, בשילובים לא ידועים.

אחד התנאים החשובים ביותר למערכת ניהול תוכן היא המודולריות שלה. מודולריות היא היכולת לפתח אתר הבנוי ממרכיבים שונים, כשכולם יודעים לתפקד עצמאית אחד לצד השני, לא מפריעים זה לזה, לא תלויים זה בזה, ויודעים לתקשר איש עם אחיו, ואפילו לעזור זה לזה בשעת הצורך.

המודולריות של מערכת ג'ומלה היא רבה, אך מחירה הוא המורכבות. מערכת המסוגלת לתת מענה תכנותי לשלל צרכים (עיצוב אתרי תוכן, עיצוב אתרי תדמית, הקמת חנות אונליין, עיצוב פורטלים, פורומים ואתרי רשתות חברתיות) חייבת להיות מורכבת ביותר, כדי לאפשר את כל/רוב השילובים האפשריים בין הרכיבים השונים, בכל הקונסטלציות שניתן לדמיין.

מערכת שצריכה לתפקד בסביבה בלתי ידועה, תחת תנאים בלתי ידועים ובשילוב אלמנטים בלתי ידוע צריכה להיות מורכבת. דא עקא, אחוז גדול מהמשתמשים, הנזקקים לעיצוב אתר ג'ומלה, נזקקים רק לאחוז אחד מהיכולות של המערכת, ומוצאים את מגוון האפשרויות מבלבל ומיותר. עבור משתמשים אלו, הנזקקים לתכונות בסיסיות בלבד, המורכבות של ג'ומלה מכבידה.

עיצוב אתרי ג'ומלה - הסיבה הלא רשמית למורכבות היתר:

(סיבה נוספת למורכבות מערכת הג'ומלה היא העובדה שלגיקים יש נטייה מוכחת לתת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות. מתכנתים רבים נוטים לבנות מערכים לוגיים מורכבים ומפורטים, המעמיסים על המערכת ומכבידים על הבנתה.

הסיבה הרשמית לסגנון עבודה זה, היא בדרך כלל מתן פתרון לבעייה היפר-ספציפית כלשהי, למרות שהיא מופיעה רק אחת למיליון הפעלות. הסיבה הבלתי רשמית היא: הם עושים את זה כי הם יכולים. הם גם שוויצרים. זהו סוג של סלסול אסטטי בתרגומו התכנותי. זר לא יבין זאת, אך זר תמיד משלם את המחיר...)
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים