בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתרי ג'ומלה – חסרונות – מורכבות המערכת ב'

עיצוב אתרי ג'ומלה – אנדלס בקאנד

כפי שראינו, עיצוב אתרי ג'ומלה סובל מבעיית מורכבות יתר. הסיבה לקיומה של מורכבות זו היא הצורך לתת מענה למספר גדול של צרכים תחת תנאים לא ידועים, ובמספר רב של שילובים. הסממנים של המורכבות הזאת הם רבים, אך הסממן שבדרך כלל הכי מפריע למשתמשים הוא ריבוי האפשרויות בבק-אנד.

הבק-אנד הוא לא אחר מאשר פאנל הניהול של מערכת הג'ומלה. משתמש המעוניין לפתח אתר בג'ומלה, עושה זאת משתי סיבות:
  • א' כי זה חינם.
  • ב' כי מערכת ג'ומלה מספקת לו אפשרות לנהל את התכנים באתר באופן עצמאי.


באמצעות פאנל ניהול התוכן בג'ומלה ניתן לערוך, לשנות ולמחוק תכנים מהאתר, לקבוע תצורה ויזואלית שונה, להעלות תמונות ומדיה נוספת לאתר, לפתוח פרקים,תפריטים ותפריטי משנה, לערוך את היררכיית התוכן (אזורים וקטגוריות), להוסיף פונקציונליות לאתר, לערוך משתמשים והרשאות, לפתוח טפסים וכלי יצירת קשר, לנהל מבזקי חדשות, באנרים, פורומים, וצ'אטים, להוסיף גלריות תמונות, לנהל בלוגים ועוד.

רשימה ארוכה?
זאת בדיוק הצרה.

הבק אנד של מערכת ג'ומלה מאפשר לבצע מאות פעולות, ולשלוט על מאות פרמטרים באתר. הבק אנד של ג'ומלה מקנה אפשרויות לפתרון בעיות ונותן תשובות למאות סוגים והרכבים של צרכים. הבעייה היא שעבור המשתמש הפשוט, זה שרוצה לפתח אתר ג'ומלה רק כדי שיהיה לו עמוד בית עם קצת מלל + גלריית תמונות של אשתו והילדים בטיול לקפריסין, כל שפע האפשרויות הזה יכול להוציא את הרוח מהמפרשים.

עיצוב אתרים בג'ומלה מספק מגוון רחב של פתרונות, שרובם אינם רלוונטיים עבור המשתמש הפשוט. משתמש זה, מגיע לפאנל ניהול התוכן ומוצא את עצמו מסוחרר מול מגוון הלחצנים והתפריטים הקיימים במערכת. המשתמש הפשוט מנצל רק אחוז אחד מהיכולות של מערכת ג'ומלה, וכפועל יוצא מכך, צריך להשתמש רק באחוז אחד מפאנל ניהול התוכן.

החדשות הטובות הן, שברגע שמתרגלים להתמקד רק באחוז האחד הזה, כבר לא אכפת כמה ואיזה אופציות לא רלוונטיות יש בנוסף אליו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים