בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתרי ג'ומלה – חסרונות – בעיות קידום

עיצוב אתרי ג'ומלה – seo sos

עיצוב אתרים בג'ומלה מושתת על מערכת ניהול תוכן העובדת מול בסיס נתונים (מה שנקרא: אתר דינמי). כשאתר דינמי מתבקש להציג את התוכן שלו (בין אם זה על ידי גולש בשר ודם המגיע לאתר תוך גלישה באינטרנט, או רובוט של מנוע חיפוש המגיע לאתר כדי לאנדקס אותו) הוא מבצע קריאה לבסיס הנתונים כדי לשאוב את האינפורמציה הרלוונטית. זאת בניגוד לאתר סטאטי, בו האינפורמציה קבועה באופן קשיח בכל עמוד, אין בסיס נתונים, וממילא אין קריאה או שאיבה של נתונים.

הקריאה הזאת לנתונים עשוייה להוות משוכה, המעכבת את הרובוטים של מנועי החיפוש, ועשוייה לעכב את האינדוקס, ולפגוע בדירוג האתר ברשימת תוצאות החיפוש.

רובוטים של מנועי חיפוש הם "יצורים" פרימיטיביים ולא מבינים תהליכים מורכבים (אפרופו אבטחת אפליקציות פלאש...). הם רוצים תוכן קבוע וקשיח, ולא תוכן דינמי ונזיל. עיצוב אתרים בג'ומלה, המתבסס תמיד על תוכן דינמי ונזיל, יכול למצוא את עצמו בבעייה מול מנועי החיפוש.

עיצוב אתרי ג'ומלה - נחיתות seo


עיצוב אתרים בג'ומלה סובל מנחיתות בתחום קידום האתרים, לעומת אתרים סטאטיים.
חשוב להבין, שהבעייה האמורה לעיל מאפיינת את כל מערכות ניהול התוכן, לא רק את ג'ומלה. הבעייה נובעת מעצם הפנייה לבסיס הנתונים, פנייה שמאפיינת כל אתר דינמי מעצם היותו דינמי, וללא כל קשר לעל איזה מערכת ניהול תוכן הוא מבוסס.

חסרון זה בקידום עשוי היה להיות חסרון משמעותי, שכידוע אם אתה לא בעשירייה הפותחת בגוגל, עדיף לך שתפתח קיוסק. המזל הגדול הוא שצוות ג'ומלה מודעים לעניין ועוסקים במלוא המרץ בעיצוב ושכלול פתרונות טובים, שהצליחו זה מכבר לבטל את הפער בין אתר ג'ומלה לאתר סטאטי, ולאפשר עיצוב אתרי ג'ומלה בלב שקט.

הפתרונות לבעיית הקידום של אתרים דינמיים נמצאים בדמות מספר פלאגינים שניתן להוסיף חינם לאתרי ג'ומלה. הפלאגינים ניתנים להורדה חינם באתר ג'ומלה הרשמי.

אך אליה וקוץ בה, פלאגינים אלו דורשים ידע תכנותי והבנה טובה בכללי קידום האתרים. ללא הבנה כזאת לא ניתן לעשות בפלאגינים המורכבים הללו שימוש יעיל. עובדה זו מוציאה שוב את הכח מידי ההמונים, ומחזירה אותו לידיהם של המיעוט האוחז בידע. כך נמשך השטיח מתחת לרגלי המאמצים של ג'ומלה למתג את עצמה כמערכת החינמית של העם.

אבל עקרונות לחוד ופרקטיקה לחוד, טוב שיש פלאגינים כאלה, גם אם התקנתם היעילה לא נגישה לכל משתמש. וחוץ מזה אסור לשכוח שהחסרון קיים רק מול אתרים סטאטיים, ולא מול אתרים דינמיים אחרים, המושתתים על מערכות אחרות, חינמיות או פרטיות.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים