בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתר ג'ומלה – חסרונות – ריבוי פלאגינים

עיצוב אתר ג'ומלה – מרוב הפלאגינים לא רואים את האתר

עיצוב אתר ג'ומלה מאפשר לבונה האתר להשתמש במאות פלאגינים שונים ומשונים – וכולם בחינם: החל בהתקנת גלריות מסוגים שונים, מבזקי חדשות, מיונים לפי תגיות, ושיוכים למאמרים קרובים, וכלה בבלוגים, סקרים, ורשימות על גבי רשימות של קטגוריות, מדורים והשד יודע מה.

הסכנה – עומס יתר של פלאגינים עשוי להבריח את הגולש.

עיצוב אתר ג'ומלה היא מלאכה קלה, שממש מזמינה התקנה של פלאגינים. כולם נראים כל כך 'קולים' ושמישים. כולם קורצים לבעל האתר ומפתים אותו להתקינם. בעל האתר מוצא את עצמו מתפתה להעמסת עוד פלאגין על עמוד הבית. עוד פיצ'ר מגניב, אם כי לא הכרחי, מוצא את עצמו נדחס לעמוד בית, שגם כך לרוב כורע תחת העומס. ומה עושה הגולש המגיע בפעם הראשונה לאתר? ב-90% מהמקרים – בורח החוצה.

הגולש מגיע לעמוד בית, ומוצא את עצמו מבולבל. בכל פינה קורץ ומהבהב אליו פלאגין עדכני יותר מקודמו. הגולש ומרגיש מותקף. במלאכת עיצוב אתר ג'ומלה, צריך יישום הפלאגינים בעמוד הבית להיות במשורה. מפתח אתר ג'ומלה צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא מוסיף לבלבול ומעמיס עוד פלאגין, שעשוי לגרום להסחת דעתו של המבקר מהמסר העיקרי של האתר. השפע אחי המחסור, ואכן כשהמדובר בעיצוב אתר ג'ומלה, הדבר ניכר בבירור.

המדובר, כמובן, בצרות של עשירים, אבל גם צרות כאלה יכולות להיות צרורות. הנגישות של פלאגינים לג'ומלה, והעובדה שכולם מעודכנים, כולם מגניבים וחשוב מכל – כולם בחינם, הופכת את האיפוק לאתגר קשה מנשוא עבור רוב בעלי האתרים. פיתחת אתר ג'ומלה? עשה לעצמך טובה – לא יותר משלושה פלאגינים בעמוד הבית. אל תבריח את הגולשים. אל תוסיף לאתר בגלל שזה קל ובחינם, תוסיף לאתר רק מה שיקדם את מטרותיו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים