בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

בניית אתר ג'ומלה – אודות המערכת

מהי מערכת ג'ומלה, ואיך מתבצעת בניית אתר ג'ומלה?

בניית אתרים בג'ומלה הופכת בשנים האחרונות למעין סטנדרט אינטרנטי, הנותן פתרון איכותי לאנשים פרטיים ולגופים עיסקיים בעלי תקציב נמוך, המעוניינים להקים אתר בחינם.

מערכת ג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח שנולדה מתוך מערכת אחרת (ממבו) ב-2005. משמעות השם ג'ומלה, הוא "כולם ביחד" בסוואהילי. שם המערכת משקף את הבסיס האידאולוגי העומד מאחורי צוות המפתחים הראשוני – הפצה חינם של מערכת ניהול תוכן שתאפשר לכל דיכפין להקים אתר, ועיצוב משותף של הקוד בידי קהילת המפתחים העולמית.

הגמישות שבבניית אתר ג'ומלה

יכולותיה של מערכת ג'ומלה נעות בין בניית אתר בסיסי (עמוד בית + מספר עמודי תוכן) וניהולו, לבין בניית פורטל מורכב עם מגוון יכולות הווב 2.0 המקובלות. על גבי "המנוע הבסיסי" של ג'ומלה ניתן להרכיב נדבכים רבים או מעטים, לפי הצורך, וכך להגיע לתצורה המדוייקת של הפתרון הוובי המתבקש.

עיצוב אתרי ג'ומלה היא מלאכה קלה וגמישה של התקנת אחת ממאות התבניות החינמיות המופצות ברשת על גבי מנגנון הג'ומלה הבסיסי של האתר.

בניית אתר הג'ומלה והתקנתו

בניית אתר ג'ומלה היא פשוטה יחסית. כל מה שמפתח האתר צריך לעשות הוא להוריד את חבילת הזיפ של גירסאת הג'ומלה העדכנית מאתר הבית של הארגון, ולפתוח אותו על השרת. לפני ההתקנה יש לפתוח בסיס נתונים חדש וליצור משתמש כל יכול.

גלישה לדומיין עליו מפותח אתר הג'ומלה תתחיל את אשף ההתקנה, הלוקח את המפתח יד ביד לאורך תהליך ההתקנה שאורכו מספר דקות. זהו זה. בניית אתר ג'ומלה! כעת לא נותר אלא לגלוש למערכת הניהול ולהתחיל להתאים את תצורת האתר לצרכים הספציפיים של המפתח, להעלות את התכנים הרלוונטיים ולערוך אותם.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים