בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתר ג'ומלה – חסרונות – – אתר ג'ומלה איטי

עיצוב אתר ג'ומלה – האיטיות מהשטן

עיצוב אתר ג'ומלה, במיוחד אם המפתח אינו איש מקצוע, עשוי ליפול בפח האיטיות.
אתר ג'ומלה איטי היא מחלה נפוצה, והתרופה אינה זמינה לכל.
שתי הסיבות העיקריות העומדות מאחורי אתר ג'ומלה איטי הן ריבוי שאילתות לבסיס הנתונים וריבוי קריאות http. שתי הסיבות אחראיות, בדרך כלל, ל-80% מהעיכובים, ושילוב שלהן הוא גורם שכיח. החדשות הטובות הן שאת שתיהן ניתן לפתור בקלות, יחסית.

עיצוב אתר ג'ומלה - אתר ג'ומלה איטי בגלל ריבוי שאילתות

עיצוב אתר ג'ומלה מושתת תמיד על שמירת התכנים בבסיס נתונים.
כשגולש מגיע לעמוד באתר ג'ומלה, העמוד מבצע פנייה לבסיס הנתונים ומבקש לשלוף משם את התוכן המאוחסן בו, השייך לאותו עמוד (טקסטים, תמונות, תפריטים וכו'). פנייה זו נקראת שאילתה. כפי שניתן לנחש כל שאילתה לוקחת זמן. שליחת הפנייה לבסיס הנתונים, הבירור שעושה בסיס הנתונים כדי לבדוק איזה אינפורמציה צריך להחזיר, והחזרתה של האינפורמציה הרלוונטית לוקחים זמן. תכפיל את הזמן הזה במספר כלשהו של גולשים בו זמנית, ותקבל עומס על השרת.

עיצוב אתר ג'ומלה חובבני, העושה שימוש ביותר מדי שאילתות, ולא יודע למכסם את התועלת ולצמצם את מספר הפניות למינימום ההכרחי, יוצר בהכרח עומס על השרת ומאט את זמן התגובה שלו.

עיצוב אתר ג'ומלה מקצועי ידע ליעל את תהליך השאילתות ולהשתמש רק בשאילתות חיוניות וחסכוניות.

עיצוב אתר ג'ומלה - אתר ג'ומלה איטי בגלל ריבוי קריאות http

סיבה נוספת לאתר ג'ומלה איטי היא ריבוי קריאות http קריאה כזאת מתבצעת בכל פעם שהעמוד מבקש לטעון קובץ חיצוני, בין אם המדובר בתמונה, קובץ סגנון, קובץ סקריפטים או קובץ מדיה מוטמעת. כל קריאת http לוקחת מספר עשירות שנייה, או שניות (הזמן שלוקח ליצור קשר בין החשב של המשתמש לשרת, ולמשוך משם את הקבצים).

שימוש לא חסכוני בקריאות http מעכב במספר שניות מיותר את טעינת העמוד אצל הלקוח – ולמעשה יוצר אתר ג'ומלה איטי.

עיצוב אתר ג'ומלה מקצועי לוקח בחשבון את הזמן הנדרש לכל קריאה, וממזער את מספר הקריאות, בעיקר על ידי איחוד קבצים מסויימים, הפרדת קבצים אחרים ועוד שיטות שונות ומשונות.

לסיכום ניתן לאמר כי האיטיות אינה אינהרנטית לאתרי ג'ומלה דווקא. גם אתר דינמי המבוסס על כל מערכת ניהול אחרת, ועושה שימוש בריבוי מיותר של שאילתות וקריאות http יסבול אף הוא מאיטיות, לא פחות מאתר הג'ומלה.

אתר ג'ומלה איטי (או אתר איטי באופן כללי) מאפיין בדרך כלל מפתח לא מיומן ובוסרי. עיצוב אתר ג'ומלה המתבצע בידי מפתח מיומן לא יסבול מתחלואי הילדות הללו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתר