בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

בניית אתר ג'ומלה – מהם היתרונות

בניית אתר ג'ומלה – בסיס ההשוואה

בניית אתר ג'ומלה נושאת יתרון ברור ומכריע – זה לא עולה כסף.
מעבר לכך, ישנם עוד פלוסים למערכת.
האלטרנטיבות לבניית אתר מבוסס ג'ומלה מתחלקות לשתי קבוצות:
  • בניית אתר מבוסס מערכת ניהול תוכן קוד פתוח אחרת,
  • בניית אתר מבוסס מערכת ניהול תוכן פרטית.

מאמר זה לא יידון בהשוואת ג'ומלה למערכות קוד פתוח אחרות. המערכות כולן דומות, פחות או יותר, (היתרונות דומים יותר מהחסרונות, אך זה כבר נושא אחר). משניגשים להשוות את ג'ומלה, למערכות ניהול תוכן שפותחו בידיים פרטיות (בידי סטודיו לבניית אתרים/בית תוכנה זה או אחר), קל לראות כי המשוואה נוטה לכיוון מערכת הקוד הפתוח. הסיבות לכך רבות ומגוונות:

יתרונות לבניית אתרים בג'ומלה – זמן ואיכות העיצוב

מערכות ניהול תוכן המפותחות בידיים פרטיות (בעיקר בארץ) סובלות מבעיית תקציב חמורה.
רוב המערכות הללו זוכות לעבודה של מתכנת אחד או שניים במשך מספר שבועות, או חודשים, כשלאחר ההשקה של המערכת, הזמן המוקדש לשיפורה, ושיכלולה בהתאם לסטנדרטים המשתנים תדיר בעולם הוירטואלי הוא אפסי.

דלות החומר הישראלית מכה שוב גם בעולם העיצוב. סטודיו לבניית אתרים המבסס את אתריו על מערכת פרי עיצוב עצמאי מורכב בדרך כלל מצוות בן 4-10 אנשים, מתוכם 2-5 מתכנתים. עיקר זמנם של אלה מוקדש בשוטף להתאמת המערכת שלהם לאתרים השונים, ולכיבוי שריפות שונות ומשונות. אין זמן ואין תקציב לחזון, חשיבה קדימה או עיצוב מתמשך.
המתכנת "טובע בשוטף": בין אם זה תפירת פאצ'ים וייצור באגים חדשים או בניית אפליקציות פלאש קטלניות - אין זמן לשדרוג שוטף של המערכת הבסיסית.

ג'ומלה – שיר הלל לאידאולוגיה

המצב בג'ומלה שונה לגמרי. כאן מדובר במערכת שהמניע לעיצובה הוא אידאולוגי. צוות ג'ומלה מורכב מאלפי מתכנתים ברחבי העולם, גיקים ממושקפים המתחרים זה בזה למי יש רעיון חדשני וטוב יותר, ומי כותב את המודול היעיל והזריז ביותר.

העיצוב של מערכות ג'ומלה לעולם לא קופא על שמריו. בכל רגע נתון, איפשהו בעולם, יושב איזה מתכנת ג'ומלה ומפתח את הנדבך הבא במערכת זו, שהיא ללא ספק המעודכנת והתוססת ביותר בעולם כרגע.

נכון ל-2008 היו לארגון ג'ומלה העולמי יותר מ-200,000 חברים רשומים, רובם מתכנתים ואנשי עיצוב. אי אפשר להתחרות בכזה נפח של מוחות טריים העובדים בצוותא חדא על רעיון/אידאל שהם מאמינים בו.

ג'ומלה הצליחה לרתום את הכשרונות של עשרות אלפי מתכנתים ולזקק את פרי מלאכתם למערכת מודולרית וגמישה, המתעדכנת מדי יום. עכשיו תשוו את זה לעבודה פרטאצ'ית של שלושה מתכנתים ישראלים באיזה משרדון בפתח תיקווה. התוצאה ברורה.

בניית אתרים בג'ומלה נשענת על מוצר שזכה למיליוני שעות עיצוב , וממשיך לזכות לאלפי שעות עיצוב מדי שבוע. בניית אתר המבוסס על מערכת קוד פתוח פרטית נשענת במקרה הטוב על כמה מאות שעות עיצוב + כמה שעות עיצוב בחודש. תעשו אתם את החשבון.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים