בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

עוד מספר יתרונות של בניית אתר ג'ומלה

בניית אתר ג'ומלה - התאימות העתידית בילט-אין

יתרון נוסף של בניית אתר בג'ומלה הוא התאימות העתידית המובטחת.
תאימות עתידית היא ההבטחה שהאתר שלך יתאים לא רק לדפדפנים הקיימים כיום, אלא גם לדור הבא של הדפדפנים.

בניית אתר יכולה להיות עניין יקר ותובעני. חבל להפסיד את ההשקעה כשנגלה שהדפדפן החדש של מיקרוסופט, שיצא חודשיים אחרי השקת האתר, לא מסוגל לקרוא את האתר כמו שצריך. תאימות עתידית נותנת הבטחה לכך שהאתר שלך תמיד יהיה רלוונטי. איך אפשר להבטיח זאת?
אז ככה:

בניית אתר ג'ומלה ותקנים עולמיים


אתר ג'ומלה יהיה תמיד כתוב בקוד העומד בתקן w3c. המדובר במעין תו איכות עולמי של האינטרנט. כתיבת האתר בקוד סטנדרטי (קוד התואם את הסטנדרטים של עולם הקידוד האינטרנטי) מבטיחה, בין השאר, כי האתר תמיד ישאר רלוונטי, גם בעתיד וגם כלפי דפדפנים שעוד לא הומצאו.

המחוייבות ההולכת ומתבססת של החברות המפתחות את הדפדפנים המובילים היא לפירוש קוד התואם את הסטנדרטים של ארגון האינטרנט העולמי. כל דפדפן שיבוא עלינו לטובה בעתיד, יכלול בין יכולותיו את היכולת לקרוא קוד שנכתב בהתאם לתקן העולמי. כך ניתן להבטיח שלא משנה מה, אתר תקני לעולם יהיה רלוונטי לדפדפנים.

בניגוד אליו, אתר המבוסס על קוד חפפני ומרושל, כמו רובם המכריע של האתרים הנכתבים כלאחר יד בידי מפתחי האתרים (במיוחד הישראליים), בונה על יכולות מיוחדות של הדפדפנים העכשווים "להבין" טעויות בקוד.

הדפדפנים כיום יכולים להבין טעויות כאלה מתוך אילוץ. הם חייבים לדעת להבין טעויות כי רוב האתרים מכילים טעויות, ועליהם להיות מסוגלים לקרוא אותם, אם ברצונם לאפשר למשתמשים שלהם לגלוש באינטרנט.

המעבר לקוד תקני

יותר ויותר מפתחים מבינים את הכח של כתיבת קוד תקנית (לחץ כאן ללמוד עוד על היתרונות של קוד תקני לבעל האתר) ולכן מספר האתרים התקניים בעולם הולך וגדל משנה לשנה. יש להניח שבתוך מספר שנים, כל האתרים יישרו קו עם היתרונות המובהקים של הקוד התקני (עלייה מהירה יותר, לדוגמא).

הגירסאות של הדפדנים שיופיעו בעתיד כבר לא יכללו את האפשרות "להבין טעויות" (שמאלצות אותן להשקיע משאבים רבים בעניין) ואתרים שעדיין יצופו בים האינטרנט על רפסודות מאולתרות ולא תקניות, כבר לא יהיו נגישים כבעבר.
בניית אתר ג'ומלה, נשענת על קוד תקני ומבטיחה תאימות עתידית – את היכולת להיות נגישים גם לדפדפנים המשוכללים של העתיד.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים