בניית אתרים ג'ומלה - יתרונות וחסרונות פברואר 2009 פרקים במאמר:

בניית אתר ג'ומלה – והיתרונות ממשיכים...

בניית אתר ג'ומלה מספקת גמישות מול ספקים

בעוד שבניית אתר המבוסס על מערכת ניהול תוכן פרטית מגבילה את בעל האתר לקבל שירות מהספק המקורי, אתר ג'ומלה מאפשר גמישות מירבית בקבלת שירות ותמיכה.

כשהמדובר בבניית אתר על מערכת פרטית, חייב בעל האתר להעזר במתכנת שכתב את המערכת, כדי לקבל תמיכה, תיקונים או תוספות. רק המתכנת הספציפי (או מספר המתכנתים הקטן שהועסק בעיצוב המערכת) יכול לדעת איך המערכת בנוייה, מהן הבעיות שלה ופתרונותיהם, ואיך אפשר לשלב בה חידושים והמצאות נוספים. הכבילה הזאת לספק הראשוני משאירה את בעל האתר כבן ערובה בידי הספק.

בעל אתר שרוצה להחליף ספק, צריך לרוב לבנות את האתר מחדש. הספק החדש לא יהיה מעוניין ללמוד קוד שכתב מישהו אחר, לעיתים בשפת תכנות שאינו מכיר, ותמיד עם שגעונות אחרים ודרך הסתכלות ומחשבה שונים...

בניית אתר ג'ומלה - היה גם אתה ספקבניגוד לכך, כשהמדובר בבניית אתר ג'ומלה, ההשענות על קוד פתוח מקנה גמישות מירבית בבחירת ספק. כל הספקים של אתרי ג'ומלה עובדים עם אותו מוצר, ולכן אין שום בעייה לעבור מספק אחד למשנהו. כולם מכירים את הסחורה וכולם ישמחו לקבל לקוח חדש. הגמישות הזאת של הלקוח מקנה לו עצמאות וכח רב, ומטבע הדברים מעניקה לו שירות טוב יותר ובעלות נמוכה יותר.

יתרה מכך, בעל אתר שעיתותיו בידו יכול תמיד להחליט שהוא לוקח פיקוד על עיצוב האתר, גם אם לא היה מעורב באופן ישיר בהקמתו. למידה של מנגנון ג'ומלה אינה מדע טילים, והיא יכולה להתבצע מהכורסא בסלון, תוך שימוש באחד מעשרות המדריכים המפורסמים חינם באינטרנט. כל בעל אתר יכול להחליט שהוא מוציא את מלאכת העיצוב מידי בעל המקצוע ומתחיל לשלב באתר שלו מודולים בעצמו, ללא צורך לשלם את שכר המתכנת.

גמישות זו ביכולת בעל האתר להחליט בכל רגע נתון שהוא מחליף ספק, או הופך בעצמו להיות הספק, היא כוח שלא יסולא בפז עבור בעל האתר. כח זה אינו זמין למי שבונה אתר אצל חברה פרטית. אלו לעולם לא ימסרו את קוד המקור של המערכת שלהם, אלא רק את זכויות השימוש בה, וכך ימנעו אפילו מבעל אתר שיש לו את כישורי התיכנות הדרושים מלהפוך לספק של עצמו, ולהתחיל לפתח ולהתעסק במערכת עליה מושתת האתר שלו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לבנות אתר ג'ומלה במיוחד לצרכיך ובתקציבך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים