קוד קנייני וקוד פתוח – ישן מפני חדש אפריל 2010 פרקים במאמר:

קוד פתוח כזרז להתפתחות הרשת

הקוד הפתוח הביא למהפכה ברשת. הוא אפשר למליוני עסקים זעירים ואנשים פרטיים לפתוח אתרים עם פונקציונליות מורכבת בעלות אפסית (ראה עוד על בניית אתרים דרופל).
הצמיחה המאסיבית באתרים הביאה למספר תוצאות חשובות:

ביסוס האינטרנט ככלי

ככל שהדבר נוגע לאתרים אישיים ובלוגים, תרמו מערכות הקוד הפתוח לנגישות עצומה של ידע ברשת. כל אדם פרטי, מומחה בנושא כלשהו, יכול להיעזר בקוד הפתוח, כדי לחשוף את עולמו האישי ואת שדות התמחותו ברשת. הכסף כבר לא מהווה משוכה בדרכו של אדם להבעה עצמית ולחשיפה. כמות הידע באינטרנט מגבירה את נפח השימוש בו, שכן היא תורמת להפיכתו לכלי יעיל ואיכותי להשגת אינפורמציה. ככל שיש יותר ידע זמין, יותר אנשים משתמשים באינטרנט כדי ללמוד.

פיתוח מואץ של טכנולוגיות חדשות

הקמה המונית של בלוגים (ראה עוד על עיצוב אתרים וורדפרס) ייצרה צרכים חדשים באינטרנט. הצורך לנהל את כל המידע החדש הזה מזמין פתרונות וטכנולוגיות חדשות, לתת מענה לצרכים החדשים.
כך, לדוגמא, התפתחה טכנולוגיית ה-rss. הצורך בניהול רשומות חדשות מאתרי תוכן (שצצו כפטריות לאחר הגשם, בזכות הזמינות והעלות הנמוכה של מערכות הקוד הפתוח) ייצר פתרון טכנולוגי חדש, שמצידו מייצר צרכים חדשים. המדובר במעגל אינסופי ומואץ של פתרונות וצרכים שמייצר עבודה לספקים, רווחים למשתמשים ומקדם את הטכנולוגיה הגלובאלית.

ייצור עבודה

השורה התחתונה של כל הפיתוחים הללו היא הרחבת מעגל הצרכים, וייצור עבודה. השימוש העולה באינטרנט, מעבר לכך שהוא מספק כלי עבור המשתמשים, ומאיץ פיתוח טכנולוגי, מייצר גם ערוץ חדש לפרסום עסקים. התהליך מגביר את הצריכה, המניעה את גלגלי המערכת, וחוזר חלילה.

כל המגמות הללו זכו לחיזוק ניכר עקב עליית השימוש בקוד פתוח והזמינות החדשה של פלטפורמות אינטרנטיות. היתרונות של מערכות הקוד הפתוח הכריעו את הכף לטובת בניית אתרים בוורדפרס, ג'ומלה ודרופל, ואכן, בעשור האחרון, עברה הרשת למערכות אלו באופן גורף.

זו כבר לא שאלה "האם לבנות בקוד פתוח?".
השאלה הרלוונטית כיום היא "איזו מערכת קוד פתוח עלי לבחור?",
וגם על כך אתן את הדעת במאמרים עתידיים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך להגשים את מטרותיך אונליין, באמצעות בניית אתר במערכת קוד פתוח.

עיצוב אתר