קוד קנייני וקוד פתוח – ישן מפני חדש אפריל 2010 פרקים במאמר:

קוד פתוח - מודולריות

מודולריות היא היכולת להוסיף ולהחסיר רכיבים ויכולות בהתאם לצורך.
המודולריות חשובה משתי סיבות:
  • 1. הצרכים הראשוניים של רוב האתרים שונים
  • 2. הצרכים של רוב האתרים משתנים עם הזמן (בדרך כלל נוספים צרכים)
המערכת, עליה מושתת האתר, חייבת לדעת לתת מענה לשתי עובדות בסיסיות אלו: היא חייבת להיות מסוגלת להתאים את עצמה מראש לצרכים הספציפיים של כל אתר, והיא גם חייבת להיות מסוגלת להשתנות בקלות בהמשך. בניית אתרים מודולריים מעניקה גמישות, עצמאות ואדפטביליות בכך שהיא מאפשרת שינוי עתידי בדיוק בכמות ובסוג הרצוי.

מערכות הקוד הפתוח מתוכנתות כולן בסגנון תכנות הנקרא "מונחה עצמים".
זהו סגנון מודולרי המאפשר למערכת לתפקד גם ללא חלק מהרכיבים, ו/או ביחד עם רכיבים נוספים. סגנון כתיבת קוד זה הוא איטי, מורכב ויקר יותר מכתיבת קוד "פרוצדורלי" פשוט, ולכן רוב החברות הפרטיות (בעיקר הקטנות) נמנעות ממנו ממגבלות תקציב. המודולריות של מערכות הקוד הפתוח מאפשרת גמישות מירבית בהתאמה אישית של המערכת לצרכים הספציפיים של בעל האתר. עיצוב אתרים הנשען על קוד פתוח, כמו בניית אתרים דרופל נהנה לא רק מגמישות עיצובית, אלא גם מגמישות מבנית.

הקוד מונחה העצמים מאפשר לבעל האתר להשתמש במערכת לפי צרכיו – לא להשתמש בכל היכולות של המערכת, אלא רק במה שהוא צריך (אתר רזה ושרירי בלי רכיבים מיותרים המכבידים עליו).
הדבר חוסך במשאבי המערכת ותורם לעלייה מהירה של האתר, וחשוב מזה – מאפשר לבעל האתר לבחור רק את מה שמתאים לו מבין אלפי הרכיבים הנוספים הקיימים. (אפרופו מודולריות, לפעמים היא עשוייה להוות בעייה, כמו בעיצוב אתרי ג'ומלה)

וזה מביא אותנו ליתרון הבא של מערכות הקוד הפתוח – זמינותם של הרכיבים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך להגשים את מטרותיך אונליין, באמצעות בניית אתר במערכת קוד פתוח.

עיצוב אתרעיצוב אתרים