קוד קנייני וקוד פתוח – ישן מפני חדש אפריל 2010 פרקים במאמר:

בניית אתר קוד פתוח והתוספים

מערכות הקוד הפתוח מאפשרות לבעליהם לעשות שימוש באלפי רכיבים נוספים, המותאמים למערכת ויכולים להיות מותקנים בקלות. יותר מזה, רכיבים אלו גם יודעים "לשתף פעולה" אחד עם השני, מה שיוצר אתרים "חלקים" ויעילים. רכיבים נוספים מעניקים מגוון יכולות לאתר, בין אם זה ניהול פורומים, צ'אטים, גלריות תמונות, ניהול תוכן מתקדם, ניהול משתמשים, ניהול באנרים ופרסומות, חנויות אונליין, ניוזלטרים מתקדמים, מנגנוני חיפוש מפותחים והרשימה ממשיכה וצומחת בהתאם ליכולות ולטכנולוגיות החדשות, ולצרכים המתפתחים בהתמדה. ראה לדוגמא: בניית אתר ג'ומלה – מודולים חינמיים

כל הרכיבים זמינים לכל דורש, ולכל רכיב יש הוראות הפעלה מפורטות + קהילת תמיכה מסורה, המטפלת בכל הפניות ובקשות העזרה של אותו רכיב. כל רכיב כזה נתון בידיו של צוות פיתוח ייעודי, שעוסק באופן שוטף בטיפול ברכיב, ושדרוגו (לא רק שלמערכת עצמה יש שדרוגים חד/דו שנתיים, גם לרוב הרכיבים ספציפיים במערכת יש שדרוגים כאלה…)

בניית אתרים בקוד פתוח נהנית מהזמינות הגבוהה של התוספים, ומהתדירות הגבוהה של השדרוגים.
עם זאת, ככל שהדבר נוגע לכמות התוספים ואיכותם, ישנם הבדלים קטנים בין המערכות השונות:

בניית אתרים דרופל נשענת על מספר קטן יחסית של תוספים, שכל אחד מהם חזק מאד, מורכב ומקיף, ונהנה מרמה גבוה של גימור ותמיכה. בניית אתרים וורדפרס נהנית מכמות בינונית של תוספים בינוניים, ברמת גימור בינונית ותמיכה נמוכה. בניית אתרים ג'ומלה נהנית ממספר עצום של תוספים ברמת גימור נמוכה ורמת תמיכה נמוכה.

כמות התוספים ואיכותם מהווה שיקול כבד משקל בבואנו לבחור מערכת ניהול תוכן עבור אתר. בעוד שעיצוב אתרים אינו מושפע מהבחירה במערכת ניהול תוכן קוד פתוח – כל מערכת יכולה ליישם כל עיצוב אתרים, והעיצוב אינו נגזרת של מערכת זו או אחרת, הרי שרמת התמיכה שנקבל, ומידת היכולת העתידית שלנו להתאים לאתר רכיבים שונים לפי הצורך, היא נגזרת ישירה של הבחירה במערכת הניהול.
לא דין בחירה בדרופל כבחירה בוורדפרס, ויש לקחת את הדבר בחשבון כחלק מהשיקולים המנחים אותנו בבואנו לבחור מערכת ניהול תוכן קוד פתוח, שתתאים למטרות ולצרכים שלנו.

בפוסט הבא נראה עוד יתרונות בבניית אתרים בקוד פתוח.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך להגשים את מטרותיך אונליין, באמצעות בניית אתר במערכת קוד פתוח.

עיצוב אתרעיצוב אתרים