קוד קנייני וקוד פתוח – ישן מפני חדש אפריל 2010 פרקים במאמר:

עוד יתרונות בניית אתרים בקוד פתוח

תהליך פיתוח מתמיד

בניגוד למערכות קנייניות, הקוד הפתוח נמצא בתהליך מתמיד של פיתוח ושדרוג. קהילת המתכנתים המסורה של כל מערכת, עובדת ללא הרף. בין אם זה פתרון באגים של גירסה קיימת, ועדכוני אבטחה שוטפים, או פיתוח הגירסה הבאה של כל מערכת, תמיד יש מה לעשות, ותמיד יש אקשן.
כל מערכת קוד פתוח מוציאה גירסה חדשה לפחות אחת לשנה. הגירסאות הללו כוללות את כל הידע המצטבר שבנתה הקהילה, ומוסיפות שיפורים ושירוגים בהתאם לטכנולוגיות החדשות, ולצרכים המשתנים של סביבת האינטרנט. מיותר לציין כי כל שדרוג כזה הוא חינם, וזוכה למיטב התמיכה של הקהילה, העוזרת בהדרכת בעלי האתרים בהתקנת השדרוג.

זה בעצם כמו לעשות מנוי על מערכת ניהול תוכן. בניגוד לכך, המערכות הקנייניות תמיד קפואות בזמן (בדרך כלל איפשהו בשנות התשעים המאוחרות). המשאבים המוגבלים של חברות בניית האתרים מוקצים בעדיפות ראשונה תמיד לרכישת לקוחות חדשים, ומתן מענה לצרכים הבסיסיים שלהם, ולא לשדרוג ושיפור של המערכות. אין מה לדבר אפילו על תאימות עתידית, או חדשנות. מערכות קנייניות תמיד נמצאות עם הפנים אחורה. קרא עוד על בניית אתר ג'ומלה לדוגמא.

רשיון gpl

יתרון משמעותי נוסף של הקוד הפתוח הוא האפשרות לשנות את קוד המקור.
כל מי שמתקין מערכת קוד פתוח מקבל רשיון אוטומטי לעשות בה שימוש ככל העולה על רוחו. כל שינוי או התאמה ספציפית (ברמת הקוד) שבעל האתר מוצא לנכון לבצע, יכול להתבצע בקבצי המקור וללא כל תיאום או בקשת רשות מקהילת המפתחים.

קוד קנייני מוגבל, בדרך כלל, לרשיון שימוש באתר אחד בלבד. אין לבעל האתר זכות לבצע שינויים בקוד, ובטח שלא לקבל תמיכה מהספק אם מתעוררות בעיות בעקבות שינויים כאלה. בקוד הפתוח, המהות ההתנדבותית של הקהילה מאפשרת מתן תמיכה חינמית גם בבעיות ספציפיות המתעוררות בעקבות שינויים עצמאיים בקוד. המדובר בעצם במעין קארד-בלאן לפיתוח על בסיס המערכת הקיימת...

בפוסט הבא נראה עוד יתרונות לבניית אתרים דרופל, וקוד פתוח בכלל...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך להגשים את מטרותיך אונליין, באמצעות בניית אתר במערכת קוד פתוח.

עיצוב אתרעיצוב אתרים