קוד קנייני וקוד פתוח – ישן מפני חדש אפריל 2010 פרקים במאמר:

רכיבי צד שלישי

יתרון נוסף של מערכות הקוד הפתוח הוא קיומן של חברות מסחריות המפתחות רכיבים ייעודיים בעלות מינימלית למערכות השונות. בגלל השוק הרחב של המשתמשים במערכות הקוד הפתוח, יכולה חברה לפתח רכיב מיוחד עבור מערכת ספציפית, ולמכור אותה בעלות מינימלית של כמה עשרות דולרים, כמוצר מדף. הרכיב, שנמכר לעשרות אלפי בעלי אתרים, מחזיר את ההשקעה במהרה, והקהילה נהנית מרכיבים
נוספים זמינים.
בניגוד למערכות קנייניות, בהן כל פיתוח יכול להתאים רק למערכת הספציפית, ולכן יכול להיות בשימוש רק בקרב קהל הלקוחות של החברה המפתחת, התפוצה הרחבה של אתרי הקוד הפתוח מאפשרת הוזלת מחירים משמעותית ביותר, הוזלה המתבטאת "ביג טיים" במחירי בניית אתרים.

אין ספק כי עיצוב אתרים בקוד פתוח צופן בחובו יתרונות רבים. הגמישות הרבה של ה"מנוע" העומד מאחורי האתר, בין אם המדובר בבניית אתר דרופל, ג'ומלה או וורדפרס, מאפשרת "להלביש" עליו כל עיצוב שנרצה – החל מעיצוב תבניתי חינמי (אחד ממאות המסתובבים ברשת לכל דכפין), עובר בעיצוב תבניתי בתשלום סמלי (עיצובי אתרים שכבר נראים הרבה יותר טוב, והם ברובם מקצועיים, אלגנטיים ומרשימים, וכוללים גם גלריות תמונות מתחלפות ושלל צעצועים באותו ז'אנר), וכלה בעיצוב אתרים בוטיק, שיכול להיות "מולבש" על מנוע ה-cms ללא קושי, ונותן לבעל האתר את היכולת להגיע לעיצוב ייחודי, העונה בדיוק על צרכיו הספציפיים.

גם בניית האתרים על בסיס הקוד הפתוח נהנית משלל יתרונות, שאת חלקם סקרנו בפוסטים הקודמים. בניית אתר דרופל, בניית אתרים בוורדפרס, ואפילו בג'ומלה, מהוות תחלופה יעילה יותר, ועובדה זו רק הולכת ומתחזקת עם השנים. אם עד כה עסקנו ביתרונות הקוד הפתוח, ככל שהדבר נוגע לאיכות המוצר הסופי, בפוסט הבא נראה מהם היתרונות המשמעותיים ביותר (ללקוח הישראלי) – העלות והעצמאות.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך להגשים את מטרותיך אונליין, באמצעות בניית אתר במערכת קוד פתוח.

עיצוב אתרעיצוב אתרים