שימוש בתמונות בעיצוב אתרים 2010 פרקים במאמר:
  • א. שימוש בתמונות בעיצוב אתרים

חשיבות התמונה בעיצוב אתרים

כלים בעיצוב אתרים

עיצוב אתרים היא פרקטיקה השמה לעצמה למטרה להעביר את המסרים של בעל האתר בצורה היעילה ביותר, ולגרום לגולש לבצע פעולה כלשהי, שתכננן עבורו בעל האתר (יצירת קשר, הרשמה לניוזלטר, הכנסה למועדפים וכד').

עיצוב אתרים חכם לוקח בחשבון את הנטיות הנפוצות של הגולשים, ואת מגבלותיהם והעדפותיהם הטבעיות כבני-אדם. רשימה זו סוקרת מספר מגבלות והעדפות כאלה, ומראה איך ניתן לנצל את הדמיון המשותף לנו כאנשים, כדי לחדד את יכולת העברת המסרים בעיצוב אתרים.

עיצוב אתרים ושימוש בתמונות

עיצוב אתרים שמטרתו להביא את הגולש להפנמת המסר של האתר, ולגרום לו לבצע את הפעולה המתוכננת לו, חייב לקחת בחשבון את העובדה הבאה:
אנשים לא אוהבים לקרוא – הם אוהבים לראות תמונות.

האמריקאי הממוצע מבלה 3 שעות ביום בצפייה בטלויזיה ורק 14 דקות בקריאת מגזינים.
עיצוב אתרים נכון צריך להיעזר במשיכה הטבעית שלנו לדימויים ותמונות, כדי להעביר את המסרים הייעודיים של האתר.

"גילוי פנים" בעיצוב אתרים

המחקרים מראים כי אנחנו אוהבים לראות תמונות של אנשים באתרים.
עיצוב אתרים המשלב תמונות של אנשים – ובעיקר תמונות בהן הפנים נראות בבירור, מעורר אצל הגולשים תחושות של אמפטייה, נינוחות ומפתיע מכל – גם יוצר אצל הגולש את הרושם כי המדובר באתר מקצועי. יש משהו במראה פניהם של אנשים חביבים וחייכנים, שמרגיע אותנו, ומשדר לנו שהכל בסדר, ויש מי שדואג ושומר עלינו. גם אם המדובר בתמונה על מסך.

עיצוב אתרים חכם עושה שימוש בתמונות כאלה כדי להרגיע את הגולש, ולגרום לו להוריד מעט את המגננות, כדי לאפשר למסר של האתר לחלחל בצורה יעילה יותר. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי ישנם עוד אלמנטים חשובים בתמונה, המשפיעים על מידת יעילותה ככלי להעברת מסרים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך עם עיצוב אתרים חכם.

עיצוב אתרים