שימוש בתמונות בעיצוב אתרים 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים והתמונה "הנכונה"

דוגמא לאלמנט חשוב היא שאלת הכיוון אליו מתבונן האדם המצולם.
קחו למשל את שתי התמונות הבאות. בשתיהן מצולמת אישה יפה ושמחה.
ההבדל בין שתי התמונות הוא הכיוון אליו מתבוננת אותה אישה.

קשה הא?

בתמונה זו מתבוננת האישה לעבר הצופה.
מחקרים מראים כי התגובה הרפלקסיבית והלא מודעת של הצופה היא לעצור ולהידרך. האינטראקציות הרגילות בחייו של הצופה הרגילו אותו, כי כמשהבחין שמתבוננים בו, עליו להגיב.
בין אם התגובה היא דיבור, חיוך או הסבת העיניים – הגולש, בהיותו אדם, מתוכנת לספק סוג של תגובה התנהגותית ברגע שהוא מבחין כי ננעצות בו עיניים של אדם אחר.
שריד של ההתנייה הזאת ממשיך לעבוד גם כשהמדובר בתמונה, ולא באדם אמיתי.

תמונה של אדם המיישיר עיניו לעבר המצלמה – לעבר הצופה – מקשה על הצופה להתרכז בטקסט הצמוד. עיצוב אתרים חכם ידע להמנע מתמונות כאלה, כדי לעשות את המירב על מנת להקל על הגולש בתהליך קליטת האינפורמציה.

פחות קשה...

בתמונה זו מתבוננת האישה לעבר המסר הטקסטואלי. העובדה כי המבט שלה אינו מכוון לצופה, פוטר אותו מהצורך להגיב, ומאפשר לו להתרכז בטקסט. חיזוק נוסף מספקת מידת הסקרנות הטבועה בכל אחד מאיתנו. כשאנחנו רואים מישהו מסתכל לכיוון מסויים בעניין או בשעשוע, אנחנו מייד רוצים לראות על מה הוא מסתכל.

עיצוב אתרים חכם ידע לנצל עובדה זו, ולמגנט את תשומת הלב של הגולש לאינפורמציה החשובה בעמוד.

עיצוב אתרים יעיל

עיצוב אתרים יעיל עושה שימוש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי לעזור לגולש להבין מה שבעל האתר רוצה שיבין, וכדי להניע אותו לפעולה. ישנם מיליון גורמים היכולים להסיח את דעתו של הגולש ולמנוע ממנו להגיע ל"קו הסיום" הרצוי. תהליך של עיצוב אתרים חכם יעשה את המכסימום כדי למזער את הנזקים ולהגביר את היתרונות הטבועים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך עם עיצוב אתרים חכם.

עיצוב אתרעיצוב אתרים