בניית אתרים לבד - עקרונות הקמת אתרים עצמאית דצמבר 2009 פרקים במאמר:

הקמת אתרים עצמאית - מילות מפתח

הקמת אתר הנשען על שם דומיין, בו מופיעות מילות מפתח רלוונטיות, תורמת רבות למאמצי קידום האתר. אמנם, באתרים בעברית העניין פחות משמעותי (מהסיבה הפשוטה שאי אפשר להשתמש באותיות עבריות בשם הדומיין, ולכן אי אפשר להעזר בשם כדי לקדם מחרוזת בעברית), הרי באתרים באנגלית יש להשתדל להשתמש בדומיין כמקפצה לקידום האתר.

אם שם הדומיין כולל יותר ממילה אחת, עליך להפריד בין המילים במקף (-) ולא בקו תחתי (_). הכלים בהם משתמשים מנועי החיפוש כדי לדרג את האתרים ברשת מתייחסים למילים המופרדות בקו תחתי כמילה אחת, בעוד שאת המקף הם מזהים כמפריד בין מילים. כך יתייחסו מנועי החיפוש לדומיין art-frames כמכיל את מילים art ו-frtame, ולדומיינים artframes ו-art_frames כמכילים את ה"מילים" artframes ו-. art_frames, מילים שאף גולש לא מחפש, ולכן לא יסייעו בקידום אתרך. סיומת
הקמת אתר מצריכה שם דומיין. לכל שם דומיין יש גם סיומת.
אין ספק שהסיומת האידאלית היא com. (גם לאתרים ישראליים).
זוהי הסיומת הקצרה, הזכירה והסקסית ביותר. מחקרים מוכיחים כי זו סיומת ברירת המחדל שהגולש תמיד ינסה, אם אינו זוכר מה הסיומת של האתר שהוא מחפש.

הסיומת הישראלית, co.il היא ארוכה, מסורבלת (בגלל הנקודה המיותרת) וגם עולה יותר.
בעוד שרצוי להמנע מסיומות חדשות כמו biz. שעדיין לא הצליחה לבסס את עצמה כסיומת מכובדת, הרי הסיומת net. יכולה להיות אפשרות סבירה, ובחלק מהמקרים היא גם הופכת את שם הדומיין ליותר קליט (לדוגמא: www.artnet.net ).

הערה חשובה – את שם הדומיין, כמו גם את חבילת האחסון רצוי לרכוש לתקופה המקסימלית (בד"כ שלוש שנים) מהסיבה הפשוטה, שהאינפורמציה הזאת זמינה למנועי החיפוש, המתעדפים אתרים שקיומם מובטח לאורך זמן. כך יכולים מנועי החיפוש להפריד ביתר קלות בין אתרים לגיטימיים לאתרי ספאם זמניים.

המשך הרשימה - בשבועות הבאים...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך נוכל לספק לך אתר מקצועי בשירות אישי...

עיצוב אתר