בניית אתרים לבד - עקרונות הקמת אתרים עצמאית דצמבר 2009 פרקים במאמר:

הקמת אתרים עצמאית - היכרות עם המתחרים

אי אפשר להפריז בחשיבות ההיכרות עם המתחרים שלך בתחום.
מהם הסטנדרטים לאתרים בתעשייה שלך? יש רק דרך אחת לבדוק. עליך לגלוש לעשרים האתרים (לפחות) המופיעים ראשונים ברשימת תוצאות החיפוש, בארץ, בארה"ב ובאירופה.

היכרות עם שישים אתרים מתחרים תוביל אותך לגבש מספר מסקנות חשובות: איך בונים אתר בתחום שלך? איך הוא נראה? איזה פונקציונליות הוא מציע? מהי השפה בה הוא נוקט? אילו שדרים מועברים באמצעות עיצוב האתר? מהי הצבעוניות? מהי הכמות והסוג של התמונות בהן עושים שימוש?

עשה לך רשימה של נקודות משותפות בין כל האתרים. עשה רשימה של הנקודות בעיצוב אתרים שאהבת, ובפונקציונליות של האתרים המובילים בתחומך. רק כך תוכל להקים אתר שנראה יותר מקצועי, ולא בולט בחריגותו האידיוסינקרטית.
מראה "מיוחד" הוא חשוב, אבל אסור להגזים. האתר שלך חייב להראות כבן למשפחת האתרים מתחומו. הוא יכול להיות הבן המוצלח ביותר במשפחה, ורצוי שיהיה כזה, אבל עליו לשמור על קווים משותפים שיזהו אותו כבן לאותה משפחה. הקמת אתר לבד היא אולי אקט יוצא דופן וחד פעמי עבורך, אבל השוק רווי באתרים, ועליך להתחשב בסטנדרטים המקובלים.

בבואך להקים אתר לבד, קל ליפול לפח של בניית אתר "בדרך שלך" ו"לפי הטעם שלך". טעות. האתר שלך אינו היחיד בעולם. גולשים הצורכים אינפורמציה ושירותים בתחום שלך מצפים למראה מסויים, ולשמישות מסויימת מהאתרים המספקים להם אותם. צבעוניות צעקנית באתר של משרד עורכי דין, או צבעוניות סולידית באתר של מועדון לילה אינם עונים על הציפיות של הגולשים, ולא משרתים את בעל האתר במאמציו למתג את העסק שלו, ליצור את השדר הנכון, ואת האסוציאציות הרגשיות שיקדמו אותו. רק חשיפה לאתרים המתחרים והכרה מעמיקה של הסטנדרטים בשוק הספציפי יכולים לעזור לכוון אותך לקו העיצובי וסטנדרט השמישות המצופים ממך. רק כך תוכל לוודא שהקמת האתר שלך אינה בולטת לרעה.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך נוכל לספק לך אתר מקצועי בשירות אישי...

עיצוב אתרעיצוב אתרים