עיצוב אתרים בסגנון ווב 2.0 פברואר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים - לבן זה יפה

אולי זה חלק ממגמת המינימליזם, אולי זו הפשטות, אבל בעיצוב אתרים בסגנון ווב 2.0 משתמשים בהרבה רקע לבן. כבר אין צורך כפייתי למלא כל סנטימטר פנוי בטקסטורה או תמונה "מיוחדים". כבר אין דחף לאו בר כיבוש להשתמש בכל ספקטרום הצבעים הידוע לאדם.
לבן זה יפה, ומעצבי אתרים עדכניים יודעים את זה.

הצבע הלבן על צג המחשב, אינו סתם העדר צבע. הוא לבן אקטיבי, לבן בוהק. לבן חזק. זהו לבן שנוצר כתוצאה מכך שכל נוריות (אדום ירוק וכחול) הצבע פועלות. זהו לבן שמקרין החוצה, וצועק: "אני רגוע!".

השימוש המושכל באזורים לבנים לא רק יוצר אתנחתא, ועוזר לעין של הגולש להתמקד על האזורים החשובים, שאתה רוצה שהוא יתמקד עליהם – הוא גם יוצר תחושה חזקה של נקיון, סדק ושליטה. אתר המעוצב בסגנון ווב 2 מקרין הרגשה של כח ויותר מכל דבר אחר – כנות. הכנות להגיד רק את מה שחשוב בלי צורך לבלבל את השכל וללהג סחור סחור.

הרקע הלבן ואיזורי השקט באתר מושגים על ידי ריווח ראוי בין בלוקי המידע, האלמנטים בבלוק, ובין שורות הטקסט עצמו. יחס של כבוד לכל פיסת מידע, והשימוש הממוקד בעיצוב תוכן מסייעים למעצב לצמצם את כמות המסרים, ומאפשרים להתייחס בכבוד ובהדגשה לכל פיסת מידע שנשארה – בחזקת "אם היא לא סוננה החוצה, אתם יכולים להיות בטוחים שהיא חשובה", אז בואו נתייחס אליה בכבוד.

באופן אישי אני מאמין גדול בלבן. תנו ללבן לדבר.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לספק לך עיצוב אתרים ייחודי בסגנון ווב 2.0.

עיצוב אתרעיצוב אתרים