עיצוב אתרים בסגנון ווב 2.0 פברואר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים - מינימליזם

עימוד פשוט ונוזלי, בניגוד לעימוד קשיח ומורכב הוא מכנה משותף מרכזי ב בניית אתרים בסגנון ווב 2.0. רוחב הטור משתנה בהתאם לרזולוציה וגודל החלון, והאינפורמציה לעולם לא "נשפכת" למטה.

בעיצוב בסגנון ווב 2.0 כבר לא מפחדים מגלילה, גם לא מגלילה אופקית.
העימוד הנוזלי משרת היטב גם את המגמה ההולכת וצוברת תאוצה של סגנונות העיצוב אצל המשתמש. משתמשים מתחילים יותר ויותר להשתמש ביכולות החדשות של הדפדפנים להביא להגדלת הטקסט של האתרים בהם הם גולשים, ואתרים שנשארים שבויים בקונספציית העימוד הקשיח פשוט לא מתאימים מגודל אות מסויים (הטורים בגודל הקבוע יכולים להכיל רק מילה אחת או שתיים וכל הטקסט מאבד משמעות).

מינימליזם.
בבניית אתר בסגנון ווב 2.0 אין מקום לאלמנטים גרפיים רבים.
מדוע לא להעמיס גרפיקה על העמוד?
לאתרי אינטרנט יש מטרות, ולעמוד יש תפקיד מוגדר (אפרופו: איך לבחור אתר? בניית אתר ג'ומלה). כל מה שלא משרת את התפקיד או את המטרה רק מכביד על המאמץ, ופשוט יכול ללכת. זהו פרגמטיזם אמריקאי במיטבו. תשומת הלב ויכולת הריכוז של הגולשים היא משאב מוגבל. מאד.

כמה שפחות הסחות דעת כך ייקל על הגולש להתמצא.
תפקידו של המעצב הוא לעזור לגולש למצוא את מה שבעל האתר מעוניין שהוא ימצא.

אלמנטים רבים על המסך תובעים התייחסות, מאיטים את קצב הגלישה, ומצריכים סינון. ככל שרבים האלמנטים יקשה על הגולש לשים לב לדברים החשובים באמת – הדברים שיעזרו לבעל האתר לקדם את האינטרסים שלו. צריך לצמצם את הרעש כדי שאפשר יהיה לשמוע ולתקשר.
זוהי אפקטיביות כלכלית.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לספק לך עיצוב אתרים ייחודי בסגנון ווב 2.0.

עיצוב אתרעיצוב אתרים