עיצוב אתרים בפלאש ומנועי החיפוש דצמבר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתר פלאש - בעיות נוספות

בעיות נוספות

פרט לבעייתיות שבמנוע ה-SDK, קיימות עוד בעיות מהותיות בהפיכת עיצוב אתרי הפלאש לנוהג רווח, הנהנה מאפשרויות הקידום שמציעה פלטפורמת ה-XHTML:

רוב אתרי הפלאש, ובעיקר היותר רציניים שבהם, אינם משתמשים בטקסטים סטאטיים, אלה שואבים את הטקסטים בהתאם לצורך מבסיס נתונים (תוכן דינמי). הדבר מאפשר גמישות רבה יותר, ויכולת לספק לבעל אתר הפלאש אפשרות לערוך ולחדש את התכנים באתר הפלאש באופן עצמאי.
כמו כן, הלינקים באתרי פלאש גם הם דינמיים בדרך כלל – דבר המונע מהם להקרא על ידי הרובוטים של מנועי החיפוש.

בעייה נוספת היא העובדה שפלאש מתבסס על עקרון הטיים ליין - רצף האירועים והפקודות המחוללות אותם נמתח על ציר כרונולוגי. כדי ליצור אפקט של תנועה אנימטיבית של אובייקט בפלאש, הקובץ מציג את האובייקט במיקום שונה בכל טיים פריים. במידה וקיימת אנימציית פלאש של טקסט, הטקסט נוכח לאורך רצף של פריימים שאורכו כאורך האנימציה. הרובוטים של גוגל לא יודעים שהמדובר באנימציה, ומפרשים את הנוכחות המשוכפלת של הטקסט ככפילות תוכן – עבירה חמורה שהעונשים הניתנים עליה משמעותיים, ועשויים להגיע לנידוי גורף מהאינדקס.

(יש לציין כי אנימציית טקסט המתבצעת בשיטה מתקדמת יותר של קוד זמן הריצה מציגה את הטקסט רק פעם אחת ואינה בעייתית כלל. עם זאת, לרוב מעצבי האתרים בפלאש אין ידע בתכנות actionscript והם נאלצים לעשות שימוש בטכניקה הפרימיטיבית יותר, זאת המייצרת כפילות תוכן).

קל לראות שהיכולות של מנועי החיפוש "להכנס" לקובצי פלאש ולהבין אותם מוגבלת. הסיבה היחידה שפלטפורמת הפלאש לא נעלמה מהאינטרנט (בהתחשב בפגיעה שלה ביכולות הקידום של האתר – יכולות שהוכיחו את עצמן זה מכבר כקריטיות בחשיבותן לחיי האתר והתנועה בו) היא שפלטפורמת הפלאש מציעה שימוש באינטרפייס עשיר ודינמי בצורה קלה ויעילה כל כך, שאתרים שלא מתבססים על תנועה אורגנית (לחץ כאן לקרוא עוד על ההבדל בין תנועה אורגנית לתנועה ממומנת) לא יכולים להתאפק...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך נוכל להתאים בניית אתרים פלאש לצרכים ולתקציב שלך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים