איך לחשב את רווחיות האתר? ספטמבר 2010 פרקים במאמר:

הקמת אתרים ונוסחאת הרווחיות

נחזור למשוואה שלנו:
עסקים = נאמנות * המרות * תנועה

קל לראות ששיפור זהה בכל אחד מהפרמטרים מביא לאותה עלייה בעסקים. אין זה משנה אם תכפיל את התנועה, או תכפיל דווקא את אחוזי ההמרה – העסקים יעלו באותה דרגה.
עם זאת, במצבים שונים, הקושי שבשיפור אחד הפרמטרים יכול להיות גדול מהקושי בשיפור פרמטר אחר, ולכן יעילותו יורדת. לפעמים זול יותר להכפיל את התנועה מאשר להכפיל את ההמרות, ולהיפך.
במילים אחרות: ה-ROI עבור כל אחד מהפרמטרים שונה.

זאת הסיבה שניכרת משמעות רבה לבחירה באיזה פרמטר יש למקד את המשאבים.

נביא לדוגמא את שוק משרדי עריכת הדין בארץ.
שוק זה מאופיין על ידי שני סממנים מובהקים:

  • 1. תחרות עזה על מיקום גבוה בגוגל .
  • 2. השקעה נמוכה בעיצוב ובהעברת מסרים.

רוב בעלי האתרים בשוק משרדי עריכת הדין מבינים כי אנשים רבים אינם מכירים עורכי דין (בניגוד לאינסטלטורים שעוברים מפה לאוזן), ומחפשים שירותי עריכת דין בגוגל. כתוצאה מכך משקיעים בעלי האתרים בשוק זה משאבים רבים ב קידום אתר יהם, כדי להכנס לעשירייה הפותחת בגוגל ולהיות נגישים לתנועה. בגלל שהרבה בעלי אתרים משקיעים בקידום, התחרות גוברת.

(בזירות בהן אין הרבה אתרים מקודמים, כל מאמץ קטן של קידום נושא תוצאות מיידיות ומשמעותיות.
בזירה תחרותית ישנם הרבה מתחרים טובים ומושקעים שתופסים את מאות התוצאות הראשונות. במקרים כאלה צריך ממש להצטיין כדי להתבלט).

נחזור לדוגמא: בעל אתר של משרד עורכי דין מעוניין להגדיל את התשואה מהאתר (פרמטר העסקים). התקציב שלו מאפשר לו השקעה יעילה בפרמטר אחד בלבד. הוא יכול לעשות זאת באמצעות הגדלה של פרמטר התנועה, הגדלה של פרמטר ההמרות, הגדלה של פרמטר הנאמנות.

איך הוא יכול להחליט במה למקד את המאמצים?
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך להציב מטרות לאתר, לנהל מעקב אחרי הגשמתן, ולבצע שינויים טקטיים בעיצוב אתרים כדי לעמוד ביעדים שלך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים