הקמת אתר "מקום ראשון בגוגל" דצמבר 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים מקודמים - תהליך בדיוני

עיצוב אתרים מקודמים ואופטימליים היא תהליך עבודה מתמשך. הנחת היסוד השנייה של "הלקוח המחייך" היא שעלות תהליך הקידום והאופטימיזציה עבור הספק, מומחה הקידום, הוא זניח.
גם אם נשים בצד את העלות של צבירת הידע והנסיון הדרושים להשקת קמפיין קידום אתרים יעיל, ונצא מהנחת עבודה שכל אחד יכול לעשות זאת, נראה כי לא כך היא - ועלות תהליך עיצוב האתר המקודם היא גבוהה.

מעבר לרמה בסיסית של אופטימיזציה , נשען תהליך קידום האתר בעיקר על השגת לינקים לאתר המקודם מאתרים אחרים בתחום. ככל שיש יותר לינקים המפנים לאתר המקודם, כך עולה חשיבותו בעיני גוגל. את הלינקים ניתן להשיג, להחליף או לקנות. שלושת הדרכים מצריכות פנייה ישירה לבעלי האתרים בהם מעוניינים למקם את הלינקים, ותהליך של משא ומתן על עלות הלינק.

מקום ראשון בגוגל מצריך מאות לינקים אם לא אלפים. קל לראות שתהליך עיצוב האתר המקודם מצריך מאות אם לא אלפי תהליכים של משא ומתן, ומאות אם לא אלפי תשלומים לבעלי האתרים.

תהליך כזה מצריך עבודה בהיקף של כחצי משרה לכל אתר מקודם.
גם אם נניח ששכר חודשי ממוצע של מפתח אתרים מקודמים אינו עולה על שכר המינימום – 4000 ש"ח, וגם אם ניקח בחשבון שכל לינק עולה רק 0.1$ (עלות מינימלית) לייצר, נראה שעלות תהליך הקמת האתר המקודם עבור המשרד מקדם האתרים היא 2000 ש"ח+100$ לכל 1000 לינקים).

קל לראות שעלות התהליך עבור הלקוח צריכה להיות יותר מ-2300 ש"ח בחודש, כדי לאפשר למקדם האתרים להתפרנס.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך תוכל להשתמש באופטימיזציה וקידום אתרים כדי להכפיל תנועת הלקוחות באתרך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים