עיצוב אתרים עם תוכן איכותי אפריל 2010 פרקים במאמר:

חסרונות הלינקים הקנויים

עיצוב אתרים ערמומי

לינקים קנויים הם לינקים שנשתלו באתר המוכר באופן מלאכותי תמורת תשלום. בעלי אתרים המוכרים לינקים, בדרך כלל ממקמים אותם באזורים מיוחדים, המיועדים לכך. לכל האיזורים באתר המיועדים להכיל לינקים קנויים יש מכנה משותף אחד: כולם ממוקמים כך שימשכו כמה שפחות תשומת לב מהגולשים.
בעל האתר המארח לא מעוניין לשים את הלינקים הקנויים (שיש להם פוטנציאל להוציא גולשים מהאתר שלו לאתרים אחרים) במקום בולט, בו הם יכולים להסיח את הדעת מהתכנים אותם הוא מציע לגולשיו.

עיצוב אתרים הוא שיקבע את מיקומו הספציפי של איזור הלינקים הקנויים, אך בין אם המדובר בלינקים צדדיים, או בלינקים בתחתי העמוד (ובפונט קטנטן), בעלי האתרים המוכרים יעשו הכל כדי להצניע את נוכחות הלינקים הללו, שלרוב לא קשורים כלל לנושא האתר המארח. כל פרקטיקה של עיצוב אתרים "כשרה" לצרכי טשטוש הלינקים הללו, ומיקוד תשומת הלב השברירית של הגולש בתכנים העיקריים של האתר המארח. בעלי הלינקים הקנויים הם הסובלים מכך.

אם כן, החיסרון הראשון של הלינקים הקנויים הוא במיקום שלהם.
מיקומו של לינק קובע באופן מובהק את הכוח שלו.
הלינקים החלשים ביותר הם כאלה הממוקמים בתחתית התפריטים המשניים הצדדיים, או בתחתית העמוד. דווקא אלו הם שני המיקומים הנפוצים ביותר ללינקים קנויים (עיצוב האתרים הסטנדרטי עושה שימוש בתפריטים צידיים ובפוטרים כדי לקשר לעמודים פחות חשובים ו/או לאתרים אחרים. עיצוב אתרים סטנדרטי הוא הנפוץ והזול ביותר – קרא כאן עוד על בניית אתרים מחירים).

כפי שיגיד לכם כל מעצב אתרים, המיקום בעל הערך הגבוה ביותר הוא בתחילת דף הבית, ובמרכזו. אם הלינק ממוקם באמצע העמוד, בלב ליבו של פוסט עדכני, גוגל מייחס לו ערך רב, ומעצים את הכח שהוא מעביר לאתר המקושר. זהו המיקום הטבעי עבור לינקים אמיתיים – כאלה שלא ניקנו בכסף. לינק קנוי לעולם לא ימוקם שם, וגוגל יודעים את זה.

בפוסט הבא נעסוק בחיסרון משמעותי נוסף.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים