עיצוב אתרים עם תוכן איכותי אפריל 2010 פרקים במאמר:

עוד חסרונות

עיצוב אתרים שגוי

החיסרון השני של הלינקים הקנויים הוא בסמיכות שלהם למילים אסורות.
כחלק ממלחמתם בספאם הקידומי, הבינו בגוגל זה מכבר, כי לינקים קנויים נמצאים לרוב ברשימה אנכית או אופקית, שכותרתה "שותפים עסקיים", או "קישורים", או "אתרים מומלצים" וכיוצא באלה. בידי גוגל רשימה של מילים "אסורות" (בכל השפות). לינקים המזוהים כנמצאים בסמיכות לאחת ממילים אלו, מתויגים כלינקים בעצמה מופחתת, וכחשודים בעבירה על הכללים של מנועי החיפוש.

למעשה, יש הסוברים כי רשימה ארוכה של לינקים ללא רלוונטיות תימטית (בפרט אם הם משתנים כל הזמן), עשויה אפילו להרים "דגלון אזהרה" מעל האתר, לעכב אותו בתוצאות החיפוש, ואפילו "לזכות" אותו בבדיקה אנושית. אמנם מה שקורה לאתר המארח כביכול לא אמור לעניין את האתר קונה הלינקים, אבל גם האתר הקונה יכול להפסיד מתיוג האתר המארח כאתר ספאם: מעבר להפסד הכספי (הקונה שילם על לינקים שחדלו מלהעביר כוח) עצם הקישור לסביבת ספאם, עשוי להכתים אף את האתר הקונה בעיני גוגול, או לפחות להרים אצלו דגלון אזהרה. ללמוד עוד על הדרכים בהן גוגל מתייחס לספאם קרא את הפוסט עיצוב אתרים למטרות קידום.

החיסרון השלישי הוא בחוסר הרלוונטיות של הטקסט המקיף, והלינקים המקיפים.
גוגל מייחסים חשיבות מעטה ללינקים שטקסט העוגן שלהם לא קשור לתוכן המקיף אותם, ושתוכן האתר אליו הם מובילים לא קשור לתוכן האתר המארח, או לתוכן האתרים האחרים המקושרים בסמיכות אליהם. ברוב המקרים אין קשר בין טקסט העוגן של הלינקים הקנויים לטקסט של האתר המארח, או לטקסט העוגן של הלינקים האחרים. קל להבין כי ברשימת לינקים קנויים (תחת הכותרת "מומלצים") שאחד מוביל לאתר של חברת נקיון, שני מוביל לאתר של עיצוב אתרים, ושלישי מוביל לאתר של קוסמטיקאית – לאף אחד לא יהיה כוח רב להעביר, מה גם שהאתר המארח עוסק בכלל בגיזום צמחי נוי וגינות ציבוריות...

ללינקים קנויים חסרונות רבים, מעבר לסיכון שבעצם רכישתם, סיכון שיכול להוביל לגירוש האתר ממנועי החיפוש במקרה של "תפיסה" (גוגל יכול לעלות על לינק קנוי במספר דרכים – קרא עוד על עיצוב אתרים ורכישת לינקים).

מאמר זה הווה רשימת הכנה ליישור קו בנוגע ליתרונות ולחסרונות של שתי הדרכים לייצור לינקים עבור אתרך. במאמר הבא נעסוק בהשוואה בין שתי הדרכים ונראה מה יותר משתלם.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתר