כתיבת תוכן לאתרים – החשיבות נובמבר 2010 פרקים במאמר:

כתיבת תוכן לאתרים - המילה היא המלכה

בגוגל הבינו שקשה יותר לזייף תוכן מלינקים, והתחיל לקדם אתרים על בסיס של איכות התוכן, ומהימנותו. תוכן שיווקי באתרים קשה יותר לזייף, לקנות ולשכפל, ולכן, מבחינת גוגל ומנועי החיפוש האחרים, הוא משקף את איכות האתר בצורה יותר מהימנה מלינקים.

מגמה זו של מנועי החיפוש מעלה את חשיבותו של התוכן השיווקי באתר, גם כמסייע ראשי לקידום האתר, וכאחראי למיקומו בעמוד תוצאות החיפוש.

כתיבת תוכן לאינטרנט צריכה לשקף הבנה זו, ולמקסם את פוטנציאל קידום האתרים הגלום בה. על כותב התוכן להיות מודע לדרך בה "קורא" מנוע חיפוש את העמוד, דרך השונה באופן מהותי מהדרך בה קורא את העמוד גולש בשר ודם.

כתיבת תוכן לאתרים - משרתם של שני האדונים

כתיבה באינטרנט אינה דומה לכתיבה במדיות אחרות. על כתיבה באינטרנט להיות קצרה וקולעת, כדי להתגבר על "פחד הטקסט" של הגולשים.
כתיבה באינטרנט צריכה לשרת שני אדונים: מצד אחד עליה להעביר את המסרים בצורה ברורה, קלה ומפתה עבור לקוחותיה האנושייים. מצד שני עליה להדהד את מילות המפתח המככבות באסטרטגיית הקידום של האתר בצורה היעילה ביותר, עבור "לקוחותיה" הוירטואליים: הרובוטים של מנועי החיפוש.

כתיבה באינטרנט צריכה להיות שילוב של יכולות ניסוח, תמצות וכתיבה רהוטה מחד, והבנה טכנולוגית מאידך. רק כתיבת תוכן מקצועית לאתרים תוכל לנצל את מלוא הפוטנציאל האדיר, הן בתרומתה לשמישות האתר, והן בתרומתה למיתוגו ולקידומו במנועי החיפוש, בדרך שתוכל למנף את האתר קדימה ולמעלה.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל תוכן שיווקי שייסע בקידום אתרך, מיתוגו והעלאת השמישות שלו.

עיצוב אתר