קידום אתרים - משחק הכובעים. יוני 2010 פרקים במאמר:
  • א. קידום אתרים - משחק הכובעים.

הקמת אתר מקודם - לבן, שחור ואפור

בין אם המדובר בבניית אתר פלאש וקידומו, בניית אתר ג'ומלה , או בבניית אתר html וקידומו -
בעולם קידום האתרים נוטים בעלי המקצוע לחלק את עצמם לשלוש קבוצות:
  • כובע לבן,
  • כובע שחור,
  • וכובע אפור.

חובשי הכובע הלבן מאמינים בקידום אורגני וטבעי של אתר ה-HTML או אתר הפלאש .
לפי אסטרטגיה זו יש לקדם את האתר בכל הדרכים שמנועי החיפוש סומכים עליהן את ידיהם. הכובע הלבן דוגלים בצמיחה הדרגתית ועקבית, ומאמינים שאתר שמציג תוכן טוב בצורה אופטימלית ימשיך להתקדם מעלה מעלה בתוצאות החיפוש מבלי להעצר לעולם. בין אם זה אתר פלאש או אתר html, קידומו של האתר יתבצע על ידי הצמדות מלאה לחוקים שמטווים מנועי החיפוש, חוקים שמשרתים בראש ובראשונה את איכות תוצאות החיפוש, ואת כלל הגולשים, ורק בצורה עקיפה את בעלי האתרים ותעשיית קידום האתרים.

חובשי הכובע השחור מאמינים כי יש לקדם את האתרים של לקוחותיהם בכל מחיר. לשם כך הם נוקטים בשיטות קידום אגרסיביות וערמומיות, שכאשר הן נתפסות הן מביאות לעונשים בדירוג ואפילו לסילוק מהאינדקס. חובשי הכובע השחור מסתייעים בשלל טכניקות כמו הפניות, cloacking, הכפלת תוכן, רכישה, שכפול והשתלה של לינקים עוד. שיטות אלו יעילות בצורה קיצונית. הן מביאות לנסיקה מהירה בדירוג אתר הפלאש , אך הן טובות רק לזמן קצוב, שכן כמידת היעילות כך מידת הסיכון, ואתרים הנוקטים בשיטות כאלו נתפסים רובם ככולם במוקדם או במוקדם יותר, ויותר לא רואים אותם ב-SERP.

חובשי הכובעים האפורים משלבים בין יעילות לסיכון ונמצאים איפשהו על הספקטרום שבין שיטות לא חוקיות ולא מוסריות שעיקרן רמייה של מנועי החיפוש, לבין השיטות האורגניות והאיטיות של בעלי הכובע הלבן. קל להבין כי אסטרטגיית הקידום במתבטאת בתמחורו - קרא עוד על ביטוייה השונים במחירי בניית אתרים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך ניתן ליישם מומחיות באופטימיזציה ובעיצוב אתרים חכם, כדי להגדיל את התנועה באתרך.

עיצוב אתרים