עיצוב אתרים ומילות מפתח – המרדף אחרי נוסחת הקסם מאי 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתר ודחיסות מילות המפתח - מבוא

קידום אתרים דיליטנטי

שאלת הריכוז הראוי של מילות המפתח בטקסט אינטרנטי מעסיקה מזה שנים רבות את מקדמי האתרים מהרמה הבינונית ומטה. ולראייה, מלא האינטרנט עד גדותיו הוירטואליים באתרים המציעים כלים לניתוח דחיסות מילות המפתח, ותאוריות שונות, ובחלקן משונות, באשר לאחוז המדוייק של המופעים – אחוז אשר יבטיח לבעליו "מקום ראשון בגוגל" – הרי הוא מעיין הנעורים, או אבן החכמים של העידן הפוסט-מודרני (קרא עוד על הקמת אתר "מקום ראשון בגוגל").

מקדמי אתרים מהרמה הבינונית ומטה כתבתי?
לא טעיתי.
מקדמי אתרים בכירים בתעשייה, העוסקים בעיצוב אתרים מקודמים כבר משחר ההיסטוריה האינטרנטית, שוללים מכל וכל את החשיבות המוגזמת המיוחסת לדחיסות מילות המפתח באתר.

אנשי מקצוע אלה ידגישו את העובדה שאחוז המופעים של מילת המפתח בטקסט הוא רק פרומיל ממגוון הערכים והאינדיקציות בהם משתמשים מנועי החיפוש כדי לדרג את התכנים האינטרנטיים (קרא עוד על הזנב הארוך והקמת אתרים)

עיצוב אתרים מקודמים – מזל, גורל, קמעים והשבעות


אל יגס לבבכם במקדם האתרים המתחיל. כסומא בארובה הוא משוטט בין מגוון האתרים המציעים פתרונות קסם, קורסים ורשימות "עשרת הנקודות החשובות" שבקידום אתרים ועיצוב אתרים מקודמים. בודק פה, טועה שם, מנסה כאן ומקווה כאן וכאן, עקומת הלמידה של המקדם המתחיל כמעט ומקבילה לציר הזמן. אין להתפלא, אם כן, שהוא מאמץ אל ליבו בחום כל מקסם שווא המאפשר לו ליישם נוסחה מתימטית בלי לחשוב יותר מדי.

דחיסות מילות המפתח היא אכן נתון חשוב בתהליך עיצוב האתר המקודם, אך אין היא מטרה בפני עצמה. טעות לומר כי 5% טובים יותר מ-4% או שיש איזה שהוא אחוז קסום, שכמו open sesame מצליח לפתוח את סגור ליבו של גוגל האדיש.

נכון יהיה לומר כי לאחוזי הריכוז של מילות המפתח יש חשיבות פנימית (בהשוואה לשאר התוכן שבאתר עצמו), ולא חשיבות חיצונית (בהשוואה לשאר האתרים ברשת), וגם זה רק קצה הקרחון.

אז מה בכל זאת המשמעות של ריכוז מילות המפתח בטקסט? כדי להבין זאת עלינו להתבונן בטקסט האינטרנטי כפי שגוגל מאנדקס אותו, וזאת נעשה בהמשך, אך בראש ובראשונה, למען אלו שטרם נחשפו לעקרון "דחיסות מילות המפתח" הנה כמה מילים של הסבר ראשוני.

עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לעזור לך להשיג עוד לקוחות באמצעות קידום אורגני בגוגל.

עיצוב אתרים