עיצוב אתרים ומילות מפתח – המרדף אחרי נוסחת הקסם מאי 2009 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים ומילות מפתח

הקמת אתר מקודם

מהן מילות המפתח של האתר שלי?


בגדול, מילת מפתח היא מילה הנושאת חשיבות גבוהה לאתר הספציפי.
כך המילה "פלאש" תהיה מילת מפתח עבור אתר המציע שרות בניית אתרים בפלאש.
"מבזקי חדשות" יהיו מילת מפתח עבור אתר "הארץ" וכיו'.

(בגלל ריבוי האתרים באינטרנט, ודפוסי החיפוש הממוצעים, מקובל בשנים האחרונות להתייחס ל"משפטי מפתח" ולא למילות מפתח. מעט מאד אנשים יחפשו בגוגל "פלאש" (ולו רק בגלל שחיפוש כללי כזה יניב מאות מיליונים של תוצאות שידרשו שעות רבות של סינון). הרוב המכריע יחפש עוד מילה או שתיים בצמוד, כמו: "אתרי פלאש", או "בניית אתר פלאש". סיבות אלו הביאו לכך ש"יחידת מילת המפתח", כעת מורכבת מ-2-3 מילים.)

אבל איך יודעים מנועי החיפוש אילו מילים מבין כל המילים המופיעות באתר הן מילות מפתח?
הרי מנוע חיפוש אינו יצור תבוני, היכול להפעיל את ההגיון ולהקיש ממשמעות התכנים את רשימת המילים הממצה אותם, והיכולות להוות מילות מפתח.

גוגל לא מבין את משמעות הטקסטים באתר. בעבור מנועי החיפוש יש לכל המילים חשיבות שווה. לכן על מנוע החיפוש למצוא סיסטמה לפיה יוכל לקבוע באופן אוטומטי מהן מילות המפתח של כל אתר ואתר. (הסיבות שבגללן זקוקים מנועי החיפוש לניתוח הטקסט לפי מילות מפתח, יידונו במאמר נפרד בעתיד הורוד המתרגש עלינו במהרה בימינו)

הכמות יענקל'ה, הכמות


גוגל קובע מהן מילות המפתח בטקסט לפי מספר פרמטרים, ואחוז הרוויה של המילה הוא רק
אחד מהם. דוגמא: גוגל מוצא כי בטקסט כלשהו בן 1000 מילים, המילה שחוזרת הכי הרבה פעמים היא "אפליקציות" (35 פעמים), המילה השנייה הנפוצה ביותר היא "פלאש" (12 פעמים) והמילה השלישית היא "הלקוח" (אך היא מופיעה רק 10 פעמים – וזהו מספר המופעים של עוד 40 מילים אחרות בטקסט).
ניתן להסיק מכך שהטקסט עוסק באפליקציות פלאש.
זה בדיוק מה שגוגל יעשה.

כמעט בכל גוף של מילים יופיעו מספר קטן של מילים במידה ניכרת יותר מהאחרות (בדרך כלל 1-4 מילים שונות יקבלו 2%-4% מנפח הטקסט כל אחת, ושאר המילים יתחלקו בשאר 90%+-) במילים אלו חושד גוגל כי הן מילים שחשיבותן לטקסט גבוהה, וכי יתכן והן יעזרו לו להגדיר את הנושא של הטקסט, ושל האתר המארח את הטקסט.

עיצוב אתרים מקודמים עוזר לגוגל לאתר את מילות המפתח הנכונות, בין השאר, בכך שהוא מעלה את הריכוז של אותן המילים בטקסטים. כך ניתן להמנע ממצב, בו הריכוז הגבוה ביותר באתר הוא של מילה לא רלוונטית המופיעה בריכוז גבוה באופן ספונטני, (כמו "לחץ כאן"). גוגל עלול לייחס למילה זאת חשיבות יחסית רבה, ולמקם את האתר כרלוונטי לגבי החיפוש "לחץ כאן" ולא לגבי החיפושים שבעל האתר אמת מעוניין בהם, אלו שיכניסו לו לקוחות ויקדמו את מטרותיו אונליין.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לעזור לך להשיג עוד לקוחות באמצעות קידום אורגני בגוגל.

עיצוב אתרעיצוב אתרים