עיצוב אתרים ומילות מפתח – המרדף אחרי נוסחת הקסם מאי 2009 פרקים במאמר:

בניית אתרים מקודמים ואינדוקס הטקסט

איך ניגשים מנועי החיפוש למלאכה?


אינדוקס הטקסט הוא תהליך הפיכת אוסף המילים הרלוונטיות לגולש (הטקסט אחרי תהליך הליניאריזציה) לייצוג של הטקסט.
האינדוקס מורכב משלושה שלבים:
  • הפשטה

    בשלב ההפשטה מוסרים מהטקסט כל סימני הפיסוק והאותיות האנגליות מומרות ל-lower case.
  • סינון

    בשלב הסינון מוסרות כל המילים שלא מוסיפות משמעות סמנטית ("כמו ", "של", "את" וכד')
  • גיזום

    בשלב הגיזום עוברת כל מילה רדוקציה לשורש.

קחו לדוגמא את הטקסט הבא:
"אבי הוא מקדם אתרים (SEO) מתחיל. את עיקר הידע שלו שאב אבי מקריאת מספר מאמרים אונליין, שבכולם הופיע עקרון דחיסות הטקסט כאחד מהעקרונות החשובים ביותר בתחום.
בתום יום של קריאה נמרצת, נראה לאבי כי עיצוב אתרים מקודמים אינו מלאכה כה קשה, כפי שחשב בהתחלה. הידד! חשב אבי לעצמו, גם אני יכול!"

לאחר שלב ההפשטה", טקסט זה יראה כך: "אבי הוא מקדם אתרים seo מתחיל את עיקר הידע שלו שאב אבי מקריאת מספר מאמרים אונליין שבכולם הופיע עקרון דחיסות הטקסט כאחד מהעקרונות החשובים ביותר בתחום בתום יום של קריאה נמרצת נראה לאבי כי עיצוב אתרים מקודמים אינו מלאכה כה קשה כפי שחשב בהתחלה הידד חשב אבי לעצמו גם אני יכול"

לאחר שלב הסינון, טקסט זה יראה כך: "אבי מקדם אתרים seo מתחיל עיקר הידע שאב אבי מקריאת מספר מאמרים אונליין הופיע עקרון דחיסות הטקסט כאחד מהעקרונות החשובים בתחום בתום יום קריאה נמרצת נראה לאבי עיצוב אתרים מקודמים מלאכה קשה שחשב בהתחלה חשב אבי לעצמו אני יכול"

לאחר שלב הגיזום, טקסט זה יראה כך: "אבי קדם אתר seo התחל עיקר ידע שאב אבי קרא מספר מאמר אונליין הופיע עקרון דחס טקסט אחד עקרון חשב תחום תום יום קרא מרץ ראה אבי עיצוב אתר קדם מלאכה קשה חשב התחלה חשב אבי עצמו אני יכול"
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע עוד איך אוכל לעזור לך להשיג עוד לקוחות באמצעות קידום אורגני בגוגל.

עיצוב אתרעיצוב אתרים