עיצוב אתרים ורכישת לינקים מרץ 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים למטרות קידום


שלב עיצוב האתרים חלף עבר לו, ובעל האתר מוכן להתחיל לקדם את אתרו בתוצאות החיפוש. רוב בעלי העסקים פונים לחברת קידום אתרים שתעשה עבורם את המלאכה. כל חברת קידום אתרים מבססת את עיקר מאמציה על ייצור לינקים עבור לקוחותיה.

לינקים יכולים להיות מיוצרים בצורה טבעית, או להירכש תמורת כסף, טובות הנאה או לינקים אחרים. מנועי החיפוש מענישים על לינקים קנויים, המשבשים (לדידם) את תוצאות החיפוש. מנועי החיפוש מבחינים בלינקים קנויים הנופלים לאחת או יותר מהקטגוריות הבאות:

לינקים מתוייגים:

לינק יכול להיות מתוייג כפרסומת, או כלינק קנוי אם הוא נמצא קרוב לטקסט המעיד עליו שאינו אורגני. טקסט כזה עשוי לכלול את המילים "פרסומות", "שיתופי פעולה", "ממנים", "שותפינו העסקיים" וכל המילים בהן מקובל היה להשתמש כדי לייעד איזור מסויים באתר ללינקים קנויים.

לדוגמה: אתרים רבים המספקים שירות עיצוב אתרים מייעדים איזור לקידום האתרים שלהם. אזורים אלו מכילים לינקים לאתרים שאינם קשורים לעיצוב אתרים, ולכן מצריכים כותרת המסבירה אותם. כותרות אלו יכולות להיות :"שותפינו" או "קישורים" או כל אחת מהמספר המצומצם של המילים המסבירות את ההופעה מסתורית של לינקים לאתרים שלא קשורים לעיצוב אתרים באתר של עיצוב אתרים...

קל להבין כי אתר המפרסם רשימה של לינקים, תחת הכותרת "קישורים", והלינקים מובילים כולם לאתרים שאינם קשורים תימתית לנושא של האתר המקשר, ככל הנראה מכר את הלינקים הללו.

היו זמנים בהם ניתן היה להצליח עם מהלך נאיבי כזה, אבל עם התפתחות הרשת, ועליית המפלס במלחמת מנועי החיפוש בעוסקים בעיצוב אתרים / קידום האתרים, מהלך שכזה יכול רק לפגוע באתר המקשר. כהערת אגב אומר כי בארץ עדיין ניתן לראות הרבה אתרים שעוד מתייגים את הלינקים שלהם בכותרות שקל להבין מהן כי הן קנויות. יש יסוד להניח כי כשם שעיצוב אתרים הישראלי מפגר אחרי אחיו בעולם הראשון, כך מפגרים גוגל ישראל אחרי אחיהם הגדולים, ועוד לא הדביקו את הקצב בהענשת לינקים כאלה. עם זאת, מן המקובלות כי גוגל העולמית כבר מזמן מענישה על לינקים מתוייגים, ויש להניח כי זה רק עניין של זמן עד שגם במזרח התיכון יתחילו לתת דגש על עיצוב אתרים מושקע, ולתת את הדין על עבירות קידום. ויפה שעה אחת קודם.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים