עיצוב אתרים ורכישת לינקים מרץ 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים מקודמים - הלשנות


מוקד ההלשנות של גוגל הוא אחד הכלים החזקים ביותר לאיתור אתרי ספאם בכלל ולינקים קנויים בפרט.
מזה מספר שנים מפעילים גוגל מוקד שכל מטרתו לקבל דיווחים על אתרים המפרים את חוקי מנועי החיפוש ועוסקים בספאם, קידום "כובע שחור" ומכירת לינקים. המוקד מקבל פניות אנונימיות במייל, וכתובתו ידועה למי שמתעסק בעיצוב אתרים וקידומם.

גוגל נותנים למעצבי אתרים ומקדמים לשמור אחד על השני, ויוצאים מנקודת הנחה שאם מופיע אתר חדש בעמוד תוצאות החיפוש שלך, ודוחק אותך למטה, אתה כבר תבדוק בציציות שלו כדי לראות אם הוא עושה משהו אסור. אתרים שדווחו במוקד כאתרי ספאם זוכים לביקורת אנושית, במטרה לאשש או להפריך את ההאשמות. אתר שמתגלה כאתר ספאם נענש.
שוב אנו רואים איך האלמנט האנושי משחק עדיין תפקיד חשוב בפעולה התקינה של מנועי החיפוש.

זה המקום לציין שגם אם האתר הקונה לא דווח, מספיק שהאתר המוכר ידווח מסיבה כלשהי, וימצא כאתר ספאם ו/או מוכר לינקים, כדי לשלול את התוקף של הלינקים היוצאים ממנו, ואפילו להרים דגלון אזהרה על האתרים המקבלים ממנו לינקים.

אתרים רבים מוכרים לינקים, וחלק לא מבוטל מהם גם עוסקים בפעילויות לא חוקיות אחרות, ו/או פעילויות הנוגדות את הכללים של מנועי החיפוש. זה מה שגוגל קורא "שכונה רעה".
אתר שמוכר לינקים, קרוב לוודאי לא מסתפק בזה, וניתן לשער כי הוא בוחש בקלחת, ומבצע מהלכים אסורים אחרים. בעלי אתרים כאלה מלשינים אחד על השני כל הזמן, וגם אם סיבת ההלשנה אינה הלינקים, אם הסוקר האנושי יקלוט שזה אתר ספאם, ויבטל את הכח של הלינקים שלו, כל מי שקנה ממנו לינקים יפסיד את כספו.

קניית לינקים מקשרת את האתר הקונה לסביבה רעה של אתרים, שזה רק עניין של זמן עד שייתפסו על משהו. ברגע שהם נתפסים, הם נופלים, וגוררים איתם את כל מי שמחובר אליהם.

סוג נוסף של הלשנות יכול לבוא מעובדים ממורמרים שעוזבים את מקום עבודתם, ומחליטים לגרום קצת נזק. לא משנה אם העובד הממורמר שייך לחברה שקנתה עבורך את הלינקים, לחברה שמכרה את הלינקים, או אפילו לחברה שלך, שביצעה את ההזמנה. מספיק עובד אחד כזה כדי להפיל רשת שלמה של תחמנים...
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לחזר אחרי גוגל בהצלחה.

עיצוב אתרעיצוב אתרים